کد خبر : 53869 ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۸:۰۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: تراکم جمعیت کلاس‌های مدارس اصفهان بالاتر از میانگین کشوری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تراکم جمعیت دانش آموزی در کلاس‌های مدارس اصفهان بالاتر از میانگین کشوری است‌ که باید در این زمینه چاره سازی های لازم انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، محمد اعتدادی ظهر یک شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید با کسری ۱۴ هزار نیروی آموزشی مواجه بودیم و به دلیل اینکه تنها از طریق جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ قادر به جذب معلم بودیم مجبور به پذیرش اجباری این میزان کسری معلم شدیم.

۸۰ درصد نیروهای آموزشی مناطق ۴ و ۵ آموزش و پرورش اصفهان بازنشسته هستند

وی افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده مجبور به استفاده از ظرفیت معلمان بازنشسته به ویژه در ناحیه چهار و پنج آموزش و پرورش اصفهان شدیم به نوعی که ۸۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش این مناطق بازنشسته هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بابیان اینکه بخشی از کسری نیروهای آموزشی نیز از مؤسسات آموزش خصوصی و از محل خرید خدمت جذب کردیم، گفت: این در حالی است که هم اکنون نیز حقوق نیروهای خرید خدمات آموزشی به مدت شش ماه به تأخیر افتاده است.

وی ادامه داد: با توجه به عقب افتادن حقوق نیروهای خرید خدمت در سال‌های گذشته با پیگیری‌های استاندار اصفهان موفق شدیم حقوق نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق‌التدریسی را در سال ۹۶ و تا آذرماه ۹۷ به صورت کامل پرداخت کنیم.

تراکم جمعیت دانش آموزی در کلاس‌های مدارس اصفهان بالاتر از میانگین کشوری است‌

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد دانش آموزان استان در شهر اصفهان تحصیل می‌کنند، تاکید کرد: تراکم جمعیت دانش آموزی در کلاس‌های مدارس اصفهان بالاتر از میانگین کشوری است که باید در این زمینه چاره سازی شود.

اعتدادی با بیان اینکه فراهم سازی شرایط خوب زندگی برای معلمان در ارتقای سطح آموزشی آنها نقش دارد، ابراز داشت: تکریم مقام معلمان و پیگیری مطالبات این قشر ضروری است اما باید توجه کنیم که با همه کمبودها معلمان هیچ گاه از کار خود کم نگذاشته‌اند و همواره ایثارگرانه به امر تعلیم و تربیت آینده سازان این نسل و بوم ادامه می‌دهند.

ارسال دیدگاه

عکس روز