کد خبر : 53866 ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۷:۴۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان: افزایش زندانیان جرائم مالی در زندان‌های استان اصفهان

مدیرکل زندان‌های اصفهان از افزایش زندانیان جرائم مالی در زندان‌های استان طی یک سال اخیر خبر دادو گفت: زندانی شدن به جرم سرقت، مواد مخدر و مسائل مالی در صدر جرائم زندانیان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، اسدالله گرجی زاده ظهر یکشنبه در نشست مشترک مسئولان اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اصفهان و کانون وکلای اصفهان با اشاره به همکاری خوب کانون وکلای اصفهان با زندان‌ها اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با این کانون می‌تواند بار سنگینی را از دوش زندانیان بردارد.

وی با بیان اینکه فعالیت کانون وکلا در زندان می‌تواند نسبت به کاهش جمعیت زندانیان کمک کند، اضافه کرد: باید توجه داشت که تراکم جمعیت در زندان‌های استان اصفهان بسیار بالاتر از میانگین کشوری است و از این رو نیازمند کاهش این جمعیت هستیم.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اصفهان با بیان اینکه برای اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی نیازمند توسعه زیربنایی در زندان‌های استان اصفهان هستیم، تصریح کرد: با توجه به کمبود فضای کافی امکان آموزش مددجویان به ویژه در کانون اصلاح و تربیت وجود ندارد.

آموزش امور حقوقی به شهروندان امری ضروری است

وی با بیان اینکه آموزش امور حقوقی به شهروندان امری ضروری است، ابراز داشت: در زندان‌ها نیز تاکنون مشاوره وکلا در سطح زندان مرکزی فعالیت داشت و از این پس کانون وکلا قول همکاری برای آموزش حقوقی در زندان زنان، کانون اصلاح و تربیت و دیگر زندان‌های استان اصفهان را داده است.

افزایش زندانیان با جرایم مالی در زندان‌های استان اصفهان

گرجی‌زاده از افزایش زندانیان با جرایم مالی در زندان‌های استان اصفهان طی یک سال اخیر خبر داد و ادامه داد: در حال حاضر زندانیان جرایم سرقت، مواد مخدر و جرایم مالی در صدر جرایم زندانیان استان اصفهان قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین ۵۹ درصد از زندانیان استان اصفهان متأهل و ۴۱ درصد مجرد هستند و ۷۴ درصد از زندانیان نیز کمتر از ۴۷ سال سن دارند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات