کد خبر : 52978 ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۳۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد : کاهش ۳۲ درصدی جان‌باختگان تصادفات نوروزی در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با توجه به اجرای طرح نوروزی پلیس اصفهان، شاهد کاهش ۳۲ درصدی جانباختگان و کاهش چهار درصدی مجروحین ناشی از تصادف در نوروز ۹۸ بودیم.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مهدی معصوم‌بیگی با محکوم کردن اقدام وقیحانه اخیر رئیس جمهور آمریکا در توهین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امنیت کشور ما همواره مدیون جان‌فشانی نیروهای مسلح بوده و در این میان سپاه پاسداران همواره در صف نخست ایثار و شهادت قرار داشته است.

وی افزود: این اقدام ترامپ آن هم در شرایطی که آمریکا خود بزرگ‌ترین تروریست، حامی تروریست و گروهک‌های تروریستی است به واقع وقیحانه است، کشوری که حمایت از جنگ هشت ساله علیه کشور ایران، سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، حمایت از داعش و کشتار مردم بیگناه سوریه و یمن را در پرونده ننگین خود دارد.

اعزام ۳۰۰ نیرو از اصفهان برای ایجاد امنیت و کمک رسانی به پل دختر

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با تاکید بر ضرورت همراهی تمامی نهادها و مردم با سیل زدگان گفت: در این راستا نیروی انتظامی استان اصفهان نیز ۳۰۰ نفر نیرو برای ایجاد امنیت و کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده پل دختر اعزام کرده است و وضعتی امنیتی در این شهر بسیار خوب تلقی می‌شود.

وی به فعالیت‌های پلیس اصفهان از ابتدای سال جاری اشاره کرد و ابراز داشت: طرح نوروزی پلیس اصفهان که با همکاری سایر دستگاه‌ها اجرا شد بسیار موفق بود به نوعی که شاهد کاهش ۳۲ درصدی جان‌باختگان و کاهش چهار درصدی مجروحین ناشی از تصادف در نوروز ۹۸ بودیم.

نوروز امسال ۸۳۰۰ تصادف در استان اصفهان رخ داد

سردار معصوم بیگی ادامه داد: هشت هزار و ۳۰۰ تصادف در نوروز امسال در سطح استان رخ داد و متأسفانه ۵۰ نفر جان خود را در این تصادفات از دست دادند.

وی اضافه کرد: بیشترین تصادفات جاده‌ای اصفهان در سال ۹۶ در آزادراه امیرکبیر کاشان رخ داد و بر این اساس طرح «محور ایمن» را برای این محور در نوروز ۹۸ در نظر گرفتیم و ۱۲ ایستگاه امنیت و سلامت در این آزادراه ایجاد شد.

کاهش ۴۰۰ درصدی جان‌باختگان ناشی از تصادف در آزادراه امیرکبیر

فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: طرح محور ایمن در نوروز امسال بسیار موفقیت‌آمیز بود به نوعی که شاهد کاهش ۴۰۰ درصدی جان‌باختگان ناشی از تصادف در آزادراه امیرکبیر کاشان بودیم و بر این اساس این طرح برای دیگر محورهای مهم نیز باید بکارگیری شود.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار پلیس در طرح نوروزی پلیس اصفهان در سال ۹۸ به کار گرفته شدند و با ایجاد ۲۱۲ پایگاه پلیس سیار در کنار کلانتری‌های ثابت دو هزار و ۶۰۰ گشت نیز برای تأمین امنیت نوروز امسال در اصفهان بکارگیری شدند.

سردار معصوم بیگی در ادامه توضیحات مربوط به اقدامات پلیس در سال ۹۸ ابراز داشت: در سال جدید از سه سامانه در نیروی انتظامی استان اصفهان از جمله پلیس همراه، مدیریت گشتی‌ها و دوربین البسه پلیس رونمایی شده است.

وی با بیان اینکه «پلیس همراه» به منظور تسهیل در کار افسران پلیس راهنمایی رانندگی طراحی شده است، تاکید کرد: این سامانه شرایط خودرو از نظر داشتن یا نداشتن بیمه‌نامه، وضعیت معاینه فنی، میزان جریمه و نمره منفی راننده را به شکل آنلاین و با وارد کردن پلاک خودرو در اختیار مأمور پلیس قرار می‌دهد.

مدیریت تصادفات با طراحی سامانه «پلیس همراه»

وی مدیریت تصادفات را از مزایای این سامانه ذکر کرد و بیان داشت: از سویی با کمک این سامانه برگه‌های جریمه به صورت آنلاین صادر می‌شود و در اختیار راننده قرار می‌گیرد.

معصوم بیگی با اشاره به اینکه سامانه سامانه مدیریت گشتی‌ها نیز برای اطلاع آنلاین پلیس از حضور خودروهای گشتی در مکان‌های مختلف استان است، تاکید کرد: این سامانه به منظور نظارت لحظه‌ای فرماندهان انتظامی بر موضوعات و سرعت بخشیدن به حضور نیروهای گشت پلیس به محل حوادث طراحی شده است.

رونمایی از دوربین البسه پلیس

وی اظهار داشت: سامانه سوم یعنی دوربین البسه که به منظور استانداردسازی رفتار مأموران پلیس، احترام به حقوق شهروندان و مأموران انتظامی طراحی شده است نیز از محیط فیلمبرداری می‌کند تا اطلاعات درستی از برخورد مأموران و مردم در زمان وقوع حوادث مختلف در دست باشد.

اضافه کرد: دوربین البسه پلیس حدود ۱۰ ماه پیش به شکل آفلاین رونمایی شده بود اما نمونه آنلاین آن در سال جدید مورد استفاده قرار گرفته است و در آینده نیز به شکل جدیدی یعنی نصب بر روی عینک پلیس رونمایی می‌شود.

تشکیل ۴ هزار پرونده مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۷

فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عملکرد پلیس اصفهان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته چهار هزار پرونده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تشکیل و ۹۰۰ وسیله نقلیه حامل کالاهای قاچاق توقیف شد.

وی با بیان اینکه که ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه قاچاق در سال گذشته بیش از ۱۲۸ میلیارد تومان بوده است، ابراز داشت: در سال گذشته ۴۰۰ تن کالای مکشوفه قاچاق منهدم و ۷۳۰ انبار نیز شناسنامه‌دار شد.

برخورد پلیس با ۱۳۸ باند سرقت در سال گذشته

معصوم بیگی با اشاره به برخورد پلیس با ۱۳۸ باند سرقت در سال گذشته اظهار داشت: ارزش اموال مکشوفه از باندهای سرقت ۶۷ میلیارد تومان بود که به مالباختگان برگردانده شد.

وی اضافه کرد: در زمینه تصادفات، سال گذشته شاهد وقوع ۳۹ هزار فقره تصادف در استان اصفهان بودیم که تقصیر ۴۷ درصد تصادفات فوتی درون شهری نیز به گردن موتورسیکلت سوارها و ۳۳ درصد نیز عابران پیاده بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: متأسفانه در سال ۹۷ حوزه یک هزار و ۷۷ نفر در استان اصفهان جان خود را از دست دادند و ۱۸ هزار نفر نیز مجروح و مصدوم شدند.

کشف حدود ۳۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سال ۹۷

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۴ هزار و ۴۸۸ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد که عمده آن تریاک بوده است، بیان داشت: همچنین ۲۵ هزار نفر فرد مقصر اعم از قاچاقچی، توزیع‌کننده، فروشنده و معتادین متجاهر در این ارتباط دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به کاهش ۷۱ درصدی قتل در استان اصفهان اشاره و تاکید کرد: سرقت‌های خرد در اصفهان در سال ۹۷ افزایش یافت اما در زمینه جرایمی مانند سرقت به عنف و زورگیری، نزاع و درگیری کاهش خوبی را شاهد بودیم.

کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت‌های مسلحانه در اصفهان

وی ادامه داد: همچنین شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت‌های مسلحانه و کاهش ۲۷ درصدی سرقت‌های مهم در استان اصفهان در سال گذشته بودیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز