کد خبر : 52910 ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۰:۱۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: مهمترین نیاز اهواز ماشین آلات سنگین راهسازی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: اکنون مهمترین نیاز شهر اهواز برای ایجاد سیل‌بندها و استحکامات مناسب در طرفین رودخانه، ماشین آلات سنگین راهسازی است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی در خصوص اقدامات مدیریت استان برای کمک به سیل زدگان استان خوزستان، اظهار داشت: پشتیبانی از شهرستان اهواز به استان اصفهان واگذار شده است و امروز صبح از اصفهان به طرف استان خوزستان حرکت و جلسه هماهنگی را با فرماندار و شهردار اهواز در فرمانداری این شهر برگزار شد.

وی اظهار داشت: دفتر ستاد مدیریت بحران در ساختمان فرمانداری اهواز تجهیز و راه اندازی گردید و اولین جلسه با فرماندار و شهردار این شهرستان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: جبهه‌های کاری بحرانی که امکان سر ریز رودخانه کارون را به دنبال داشت و نیاز به استحکامات داشت بعد از بازدید میدانی از طرفین رودخانه شناسایی شد و دو اکیپ در مناطق بسیار بحرانی سه و پنج شهر اهواز مستقر شدند.

وی با بیان اینکه هر اکیپ شامل ۳۰ دستگاه کامیون، لودر و بولدوزر است که در زمان حاضر مشغول به کار هستند، گفت: شب گذشته ۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری شامل لودر، بولدوزر و بیل مکانیکی از شهرداری‌های استان اصفهان به اهواز ارسال شد.

وی افزود: این کاروان با ۱۰۰ راننده متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با محوریت شهرداران شهرهای فولادشهر، زاینده رود و چرمهین و مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان در محورهای کنار رودخانه کارون مستقر و مشغول احداث خاکریز، سیل بند و تقویت استحکامات موجود به منظور جلوگیری از ورود آب به معابر و محلات شهر و محورهای اصلی مواصلاتی شدند.

غلامی بیان داشت: با هماهنگی و بازدیدهای میدانی نیاز به تعدادی کامیون دیگر وجود دارد که روز سه شنبه ۳۰ دستگاه کامیون دیگر از اصفهان به اهواز اعزام می‌شود.

وی اضافه کرد: فردا پیشرفت کار و وضعیت بالا آمدن رودخانه کارون را با این تعداد ماشین آلات بررسی خواهد شد و در صورت نیاز به ماشین آلات بیشتر، از کمک‌های ماشین آلات سنگین مردمی و پیمانکاران بخش خصوصی اصفهان استفاده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: ادامه عملیات احداث سیل بندها و استحکامات در اطراف رودخانه کارون بستگی به میزان بارش‌ها و پیش بینی‌های هواشناسی در روزهای آینده دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی‌ها بارش‌ها تا چند روز آینده ادامه دارد و با توجه به این پیش بینی‌ها باید استحکامات کنونی تحکیم و تقویت شود و سیل بندها و خاکریزهای جدید در مکان‌های دیگر هم ایجاد شده تا از ورود آب به شهر جلوگیری کنیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز