کد خبر : 52581 ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت [ ۲۲:۳۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹۴ هزار مسافر تا کنون در شهر اصفهان اسکان داده شدند

جانشین ستاد سفر اصفهان گفت: ورود مسافر به اصفهان نسبت به سال گذشته روند افزایشی داشته و در دو روز اول تعطیلات، ۹۴ هزار مسافر در اصفهان اسکان داده شدند

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از تسنیم ، حسین امیری با اشاره به ورود مسافران نوروزی به اصفهان، اظهار داشت: طی دو روز گذشته ۹۴ هزار نفر مسافر در شهر اصفهان اسکان داده شدند که طبق آمار، ۵۵ هزار نفر مسافر مربوط به ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

وی افزود: مسافران در مجموعه‌های مختلفی از جمله فضاهای آموزش و پرورش، منازل استیجاری، مجموعه باغ فدک هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، خوابگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و خانه‌های مسافر اسکان داده شدند.

جانشین ستاد سفر اصفهان با بیان اینکه آمار ورود مسافر به اصفهان در مدت زمان مشابه سال قبل افزایش  داشته گفت: در سال گذشته در بازه زمانی دو روز ابتدایی تعطیلات،  ۹۲ هزار مسافر، اصفهان را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب کردند و امسال نیز ۹۴ هزار مسافر تا کنون وارد شهر اصفهان شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه روزهای اول تعطیلات نوروزی است،  به طور یقین به تعداد مسافران افزوده خواهد شد و جاری بودن رودخانه زاینده‌رود نیز در جذب مسافران بیشتر نقش دارد.

امیری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که حجم مسافر و گردشگر به اصفهان، روند افزایشی دارد و در این راستا تمام امکانات و مراکز گردشگری در سطح شهر و تمامی مراکزی که زیر نظر شهرداری و یا میراث فرهنگی است آمادگی پذیرش گردشگران و مسافران را دارد.

جانشین ستاد سفر اصفهان با بیان اینکه طبق آمار ارائه شده ۷۲ هتل و ۲۷ مهمان‌پذیر در سطح شهر اصفهان وجود دارد، گفت:  ظرفیت آنها برای اسکان حدود ۱۷ هزار نفر روزانه است و از آنجایی‌که شهر اصفهان رو به توسعه است و صنعت گردشگری هم رونق دارد، قطعا در آینده شهر اصفهان نیازمند مراکز اقامتی و هتل‌های زیادی است که باید بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گزاران در این حوزه ورود پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

عکس روز