کد خبر : 52353 ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۸:۱۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبارکه در سال ۹۷ برگزار گردید

چهل و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبارکه برگزار گردید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان ، چهل و سومین و آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبارکه در سال ۹۷ با حضور حجت الاسلام موسوی امام جمعه مبارکه ، حمید عصارزادگان فرماندار شهرستان ، شهردار مبارکه ، فرماندهان نظامی و انتظامی و روسای ادارات شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه امام جمعه مبارکه به نقش فرهنگ در زندگی روزمره مردم اشاره کرد و گفت : در این شورا باید بسیاری از اصلاحات فرهنگی انجام گردد و این شورا نقش هدایت فرهنگی شهرستان را بر عهده دارد .

حجت الاسلام موسوی افزود: هرچند حق این شورا به درستی برآورده نشده است اما باید تلاش کرد تا به صورت جدی به مصوبات این شورا اهمیت داده شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبارکه به نقش قرآن در زندگی مردم اشاره کرد و گفت: قرآن در واقع حاوی همه فرهنگ ها می باشد و هرچه اهلبیت و ما داریم از قرآن است بنابراین اصل و اساس فرهنگ از قرآن نشات گرفته است.

وی افزود: در زمینه های قرآنی نیز کوتاهی کرده ایم و وظیفه شرعی و اخلاقی داریم به طور جدی به مباحث قرآنی پرداخته شود و فعالیت های خوبی را در این زمینه انجام دهیم .

امام جمعه مبارکه به تشکیل ستاد عالی قرآنی در شهرستان نیز اشاره و خاطر نشان کرد: با تشکیل این ستاد علاوه بر ساماندهی موسسات قرآنی می توانیم در حد توان  به فعالیت های قرآنی در شهرستان بپردازیم .

 

با کار جهادی بهترین ها برای مردم اتفاق می افتد

در ادامه حمید عصارزادگان فرماندار مبارکه به موضوع حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: بحث حجاب یک کار سخت و دشوار نیست و با همت همه مردم و مسئولین می توانیم این مشکل را مرتفع نماییم .

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان به فعالیت های قرآنی در شهرستان اشاره کرد و افزود: مباحث و فعالیت های قرآنی نباید مختص یک ماه باشد و باید بیشتر از گذشته به این امر پرداخته شود چرا که نقشه راه در تمامی موضوعات قرآن است .

فرماندار شهرستان مبارکه با اشاره به شکست دشمن در ناامیدی ملت ایران خاطر نشان کرد: دشمن های این نظام هر روز شرایطی را بر علیه مردم ایجاد میکنند تا این مردم را ناامید کنند ولی ملت ایران در شرایط تحریم دشمن را شکست دادند.

حمید عصارزادگان با انتقاد از برخی رسانه ها در عدم انعکاس صحیح اخبار در شهرستان گفت: رسانه ها باید به وظیفه ی ذاتی خود در انعکاس صحیح اخبار به مردم جامعه به نحو احسن بپردازند .

وی افزود: برخی رسانه با انعکاس غلط و تحریف اخبار به دنبال  ایجاد حاشیه در شهرستان هستند که این موضوع در شان رسانه ها نمی باشد.

در ادامه ی این جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی در خصوص مشکلات فرهنگی در شهرستان بحث و تبادل نظر کردند.

خبرنگار: حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز