کد خبر : 52331 ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۰:۵۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون وزیر راه: ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر مشکل زیرساختی دارند

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر مشکلات زیر ساختی دارند که آماده سازی و تامین زیرساخت های آنها باقیمانده است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان وبه نقل از ایرنا ، حبیب الله طاهرخانی روز چهارشنبه در آیین افتتاح و بهره ‌برداری از طرح‌ های عمرانی شهر جدید مجلسی مبارکه افزود : بخش زیادی از مسکن های مهر باقی مانده و دارای متقاضی اکنون با مشکلات زیرساختی مواجه هستند که باید تدابیری اندیشید.
وی با اشاره به ساخت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور اظهارداشت : از مجموع این تعداد ۵۰۰ هزار واحد باقی ماند و تاکنون تحویل مردم نشده است.
به گفته وی بخشی از واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی و تعدادی هم دارای متقاضی هستند.
وی اظهارداشت: واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به پیمانکاران یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل و این واحدها از منابع سرمایه گذاران است.
طاهرخانی بیان کرد: ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر در مجموعه شهرهای جدید وجود دارد که ۲۶۰ هزار واحد از آنها به بهره برداری رسیده و ۱۴۰ هزار واحد از آنها باقیمانده است.
وی بیان کرد : حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهرهای جدید دارای متقاضی هستند و بقیه آنها از طریق واگذاری به سرمایه گذاران و نهادهای حمایتی نظیر بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی تعیین تکلیف شدند.
عملیات اجرایی و بهره برداری ۶ طرح عمرانی و خدماتی با صرف ۶۶ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریال اعتبار روز چهارشنبه در شهر جدید مجلسی آغاز شد.
این طرح ها شامل افتتاح ۴۸ واحد مسکن مهر، افتتاح کلانتری و مسجد امام حسن مجتبی(ع) و پارک موسیقی و‌ محور پیاده و دوچرخه است.
همچنین عملیات اجرایی آماده سازی و محوطه سازی محله هنر و اطراف هنرستان استاد فرشچیان و عملیات اجرایی احداث روشنایی بلوار های مسکن مهر مجلسی آغاز شد.
پاسگاه شهر جدید مجلسی با حضور فرمانده انتظامی استان با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید و با احداث این ساختمان به کلانتری ارتقا یافت.
مسجد امام حسن مجتبی (ع) هم به عنوان چهارمین مسجد مسکن مهر مجلسی با هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

ارسال دیدگاه

عکس روز