کد خبر : 50711 ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۳:۲۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

به همت بنیاد برکت ۴۰۰ طرح کسب و کار در شهرستان مبارکه عملیاتی میگردد

با حضور دکتر نیازی مدیر طرح های اجتماع محور بنیاد برکت ، سعیدی نماینده مردم در مجلس ، عصارزادگان فرماندار ، سرهنگ نصر فرمانده سپاه و مسئولین مرتبط با اشتغال شهرستان مبارکه جلسه بررسی مشکلات کسب و کار برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان ، حمید عصارزادگان فرماندار مبارکه در این جلسه به اهمیت این بنیاد اشاره کرد و گفت : با توجه به ظرفیت ها و صنایع موجود در شهرستان مبارکه وجود بنیاد برکت در این شهرستان یک امر ضروری است .

وی افزود: در سال حمایت از کالای ایرانی قرار داریم و باید دست به دست هم از تمام توان برای پیش برد این شعار استفاده نماییم .

عصارزادگان به مذاکرات انجام شده جهت ایجاد بنیاد برکت در مبارکه اشاره کرد و گفت: با تعاملات بین مسئولین و مذاکرات انجام شده بزودی شاهد فعالیت این بنیاد در شهرستان مبارکه خواهیم بود.

فرماندار مبارکه افزود: بیشترین ارباب رجوع به مسئولین در شهرستان جهت رفع بیکاری است که در صورت تشکیل این بنیاد در شهرستان و رشد کسب و کارها در بخش خصوصی شاهد کاهش آمار بیکاری خواهیم بود .

 

با تکیه بر ظرفیت های بنیاد برکت مشکل بیکاری را در شهرستان حل نماییم

در ادامه نشست نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کارگاههای کوچک با هدف ایجاد اشتغال و خصوصا حفظ سرمایه های اجتماعی در روستاها باید در اولویت باشد.

وی افزود: امیدواریم تا یک ماه آینده مجمع خیرین شهرستان با هدف ایجاد اشتغال و انتخاب مدل فرایندی جهت زنجیره اشتغال و استفاده از صنایع مادر شهرستان تشکیل گردد.

سعیدی به تعاملات بین مسئولین نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه مدیران شهرستان با تعاملاتی که دارند به کمک این بنیاد بیایند تا دیگر مشکلی در شهرستان نداشته باشیم.

نماینده مردم مبارکه افزود: باید در شهرستان مبارکه از ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا دیگر شاهد بیکاری نباشیم .

وی گفت: اگر سرمایه های فولاد مبارکه صرف کارگاههای کوچک و زود بازده شده بود در این مقطع شاهد معضل بیکاری نبودیم .

 

ورود بنیاد برکت به بیش از ۳۰۰ مشارکتی

در ادامه این نشست نیز نیازی مدیر طرح های اجتماع محور بنیاد برکت به خدمات این بنیاد اشاره کرد و افزود: بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که به فرمان مقام معظم رهبری و به منظور زدودن غبار محرومیت از چهره‌ی مناطق کم‌برخوردار و کمتر‌توسعه‌یافته‌ی کشور تأسیس شده است

وی افزود : تا کنون توانسته ایم در ساخت ۱۳۰۰ مدرسه ، ۱۰۰۰ مسجد و طرح های دیگر مشارکت داشته باشیم و یکی از سیاست های این بنیاد اشتغال با مدل بنگاه محور و مشارکت در طرح های اقتصادی می باشد.

نیازی به توجه به مناطق کم برخوردار نیز اشاره کرد و گفت : یکی دیگر از سیاست های این بنیاد توجه به مناطق محروم و کم برخوردار است که تا کنون توانسته ایم به بیش از ۳۰۰ طرح مشارکتی ورود کرده و آسیب شناسی هایی  در بخش های مختلف داشته باشیم .

مدیر طرح های اجتماع محور بنیاد برکت افزود: در شهرستان مبارکه ۴۰۰ طرح کسب و کار را در غالب ۲ طرح شروع خواهیم نمود.

ارسال دیدگاه

عکس روز