کد خبر : 50018 ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۲:۳۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده حوزه انتخابیه عسلویه در گفت و گو با سیمای استان ، حواشی به وجود آمده در خصوص استخدام نیروهای بومی در عسلویه را تشریح کرد

نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیمای استان ، پیرامون حواشی به وجود آمده در خصوص استخدام نیروهای بومی در حوزه انتخابیه عسلویه توضیح داد

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سکینه الماسی در این خصوص گفت : در راستای اجرای ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه در مجلس دهم بومی یعنی استان و در استان با توجه به محل سکونت نزدیک تر به مناطق عملیاتی ، صنعتی ، نفتی و …. عنوان شده است .

وی افزود : به عنوان مثال اگر در شهرستان مبارکه پروژه ای استارت بخورد اولویت جذب با نیروهای محل سکونت نزدیکتر می باشد و در اجرای این ماده قانونی در شهرستان حوزه انتخابیه خود عسلویه تمام تلاش خود را انجام داده ام .

نماینده مردم عسلویه گفت : با مصوب کردن این ماده قانونی(بومی پذیری با اولویت محل سکونت نزدیکتر) که البته با پیگیری و تلاش نماینده مردم مبارکه که از دوستان خوب میباشد توانستیم این مطلوب را محقق کنیم.

وی افزود: با این قانون تلاش شد در حوزه انتخابیه عسلویه درصد بکارگیری نیروهای بومی را از ۱۰ درصد به حدود ۶۰ درصد افزایش دهیم که قطعا این امر نیز با پیگیری و همت نماینده مردم مبارکه در حوزه انتخابیه شهرستان مبارکه البته در آنچه مفاد قانون مشخص کرده است در حال انجام است و این اجرای قانون مصوب مجلس است و قطعا چون پذیرش نیروی بومی قانون نبود و اکنون مصوب شده به مرور اثر خود را خواهد گذاشت و گفتنی است آمار بیکاری به قدری بالاست که این جذب محدود، شاید اثر چندانی مگر برای جذب شدگان نداشته باشد .

الماسی به شرایط حساس عسلویه نیز اشاره کرد و گفت : عسلویه قلب تپنده انرژی ایران می باشد که یک چهارم کل درآمد ناخالص کشور از این منطقه به دست می آید، ۲۹ فاز گازی و ۳۸ پتروشیمی در این منطقه می باشد و کاملا طبیعی است که درصد جذب در این منطقه بالاتر از مناطق دیگر کشور خواهد بود و نمی توان درصد جذب این منطقه را با دشواریهای مخصوص نقاط نفت خیز با دیگر نقاط مقایسه کرد.

این نماینده مجلس با انتقاد از برخی رسانه های شهرستان مبارکه در به کار بردن نام ایشان افزود: انتظار میرود رسانه ها با در نظر گرفتن احترام و رعایت انصاف نسبت به انتشار اخبار اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه

عکس روز