کد خبر : 50003 ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۲:۲۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

با شاخص کیفی ۱۵۱ ; هوای اصفهان «قرمز» شد+عکس

شاخص کیفی هوای شهر اصفهان که در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته به دلیل بارش باران، در محدوده هوای پاک قرار گرفته بود، از روز پنجشنبه تا به حال در محدوده ناسالم برای عموم قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، شاخص کیفی هوای شهر اصفهان که در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته به دلیل بارش باران در محدوده هوای پاک قرار گرفته بود، در روز چهارشنبه برای گروه‌های حساس ناسالم شد و از روز پنجشنبه تا به حال در محدوده ناسالم برای عموم قرار دارد.

میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۷ صبح امروز، به میانگین ۱۵۱ رسید و در محدوده هوای ناسالم برای عموم قرار دارد، خیابان دانشگاه با شاخص ۱۵۹ آلوده‌ترین ایستگاه شهر و پس از آن به ترتیب بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۵، میدان احمدآباد با شاخص ۱۵۴و خیابان استانداری با شاخص ۱۵۲ همگی در محدوده ناسالم برای عموم و خیابان پروین با شاخص ۱۳۴ در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

آلودگی هوا تعطیلی مهد و پیش دبستانی را به همراه داشت

با توجه به آلودگی هوای استان اصفهان و ناسالم بودن آن برای عموم جامعه، امروز کلیه مهدهای کودک و پیش‌دبستانی در نواحی ۶ گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش شاهین‌شهر، فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، مبارکه، فولادشهر، باغ بهادران، زرین‌شهر، خمینی‌شهر، برخوار و شهر سجزی تعطیل است.

همچنین توصیه می‌شود امروز از انجام هرگونه فعالیت‌های ورزشی و بدنی در فضاهای باز و خروج بیماران قلبی و عروقی و تنفسی از منزل حتی‌المقدور خودداری شود.

میانگین شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۷ صبح امروز در شهرستان نجف‌آباد ۱۵۴ و ناسالم برای عموم است و در شهرستان‌های شاهین‌شهر و مبارکه به ترتیب ۱۲۸ و ۱۰۶ و در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، سجزی نیز با شاخص ۶۷ برای سومین روز متوالی هوای سالم را تجربه می‌کند.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون  و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را در سطوح مختلف نشان می‌دهد.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

ارسال دیدگاه

عکس روز