کد خبر : 49646 ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۶:۲۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مانور آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان مبارکه برگزار گردید

هر گونه تلفات مشکوک و بروز بیماری را از طریق تماس با سامانه ۱۵۱۲ به شبکه دامپزشکی سریعاً اطلاع رسانی نمایند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، دکتر محمد سلیمانی پور رئیس این شبکه ضمن اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش توان اجرایی و لزوم هماهنگی اعضاء ستاد مدیریت بحران شهرستان، مانور آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور کلیه دستگاه های اجرایی ستاد شامل شبکه بهداشت و درمان، مرکز فوریتهای پزشکی، نیروی انتظامی، پلیس راه، محیط زیست شهرستان مبارکه، شهرداری دیزیچه و… در محل مرغداری واقع در محله وینیچه شهر دیزیچه برگزار گردید.

وی گفت: پس از دریافت گزارش وقوع بیماری، کارشناسان این شبکه با آمادگی کامل و کلیه تجهیزات لازم به محل مذکور اعزام شدند و مطابق با دستورالعمل اجرایی مدیریت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اقدام به قرنطینه، نمونه برداری، معدوم سازی، دفن بهداشتی ، پاکسازی و ضد عفونی واحد پرداختند.

سپس وی در تشریح عملیات صورت گرفته گفت : اطلاع رسانی های لازم به صورت کتبی به دستگاه های مرتبط انجام گردید و کلیه دستگاههای اجرایی مطابق با دستورالعمل مدیریت بیماری انفلونزای فوق حاد پرندگان به شرح وظایف خود پرداختند. در ابتدای مانور نیروی انتظامی مسیر تردد و ورود و خروج به مرغداری را مسدود و از ورود افراد به محل کانون جلوگیری نمود. سپس سه آمبولانس فوریتهای پزشکی سریعاً در محل مستقر شدند و کلیه مراقبتهای لازم جهت کارگران مرغداری از جمله تزریق واکسن و انتقال به بیمارستان انجام شد. کارشناسان این شبکه پس از قرنطینه کانون بیماری، عملیات نمونه برداری، جمع آوری تلفات، معدوم سازی و گونی کردن کلیه طیور موجود در سالن را انجام داد. سپس با همکاری شهرداری و نظارت محیط زیست حفر چاه انجام و عملیات دفن بهداشتی و ضد عفونی انجام شد. در پایان مانور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه آقای دکتر پارسا در خصوص خطرات بیماری مذکور در جامعه انسانی توضیحاتی ارائه دادند.

دکتر سلیمانی پور در پایان از عموم شهروندان درخواست کرد هر گونه تلفات مشکوک و بروز بیماری را از طریق تماس با سامانه ۱۵۱۲ به شبکه دامپزشکی سریعاً اطلاع رسانی نمایند.

ارسال دیدگاه

عکس روز