کد خبر : 49276 ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۴۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ذخیره آب سد زاینده‌رود همچنان در شرایط بحرانی قرار دارد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: میزان بارش در ایستگاه شاخص زاینده‌رود واقع در کوهرنگ و چلگرد هیچ اثری در افزایش آب سد زاینده رود نداشته و ذخیره سد همچنان در بحران است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از تسنیم ، حسن ساسانی با اشاره به میزان حجم آب پشت سد زاینده‌رود اظهار داشت: مخزن سد زاینده‌رود در حال حاضر ۱۳۷ میلیون متر مکعب آب دارد که نشان دهنده وجود بحران آب در منطقه است.

وی افزود: به دلیل کمبود میزان بارش و موثر نبودن بارش‌ها در منطقه به‌خصوص در ایستگاه‌های شاخص زاینده رود که در چلگرد و کوهرنگ واقع شده‌است، این بارش‌ها هیچ اثری را در افزایش حجم آب سد زاینده رود نداشته‌اند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در ارتباط با میزان منابع و مصارف آب گفت: امسال نیز مطابق سال گذشته با کاهش ۲۰ درصدی منابع و مصارف همراه بودیم و با همان روند گذشته در حال حرکت هستیم.

وی ادامه داد: هم برای آب شرب اصفهان و یزد و هم صرفه‌جویی در صنایعی که از آب استفاده می‌کنند برنامه‌ ریزی‌های مناسبی انجام گرفته‌است و امیدواریم بارش‌های موثر طبق پش‌بینی‌های سازمان هواشناسی به‌زودی آغاز شود و ما شاهد افزایش حجم آبی زاینده‌رود باشیم.

ساسانی با اشاره به صرف‌جویی در مصرف آب خاطرنشان کرد: ما کماکان نیاز شدیدی به صرفه‌جویی در مصرف آب داریم، گاهی تصور می‌شود ما در تابستان گذشته از بحران عبور کردیم ولی این چنین نیست و ما هنوز در بحران آبی قرار داریم و این بحران ما را با شدت بیشتری تهدید می‌کند، ان‌شالله مردم عزیزمان در راه صرفه جویی و بهداشت قدم بردارند تا بتوانیم این بحران را به سلامت پشت سر بگذاریم.

ارسال دیدگاه

عکس روز