کد خبر : 49270 ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۴۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان خبر داد: امدادرسانی اورژانسی به ۲۵ بیمار با بالگرد در اصفهان

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در نیمه اول امسال به ۲۵ بیمار در اصفهان توسط بالگرد امدادرسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، غفور راستین اظهار داشت: بالگرد اورژانس در مواقعی که با بیماران اورژانسی در وضعیت های اضطراری یا مکان هایی که امکان امدادرسانی با آمبولانس وجود ندارد،‌ به کار می رود که در نیمه اول امسال ضرورت استفاده از بالگرد اورژانس برای ۱۳ ماموریت به وجود آمده است.

وی بیان داشت: ۱۳ ماموریت اضطراری شامل هفت ماموریت مربوط به حوادث رانندگی، انتقال مصدومین بدحال به بیمارستان و سه مورد انتقال زن باردار به بیمارستان بوده است.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان از وجود یک پایگاه امداد هوایی در سطح استان اصفهان خبر داد و گفت: در مواقعی که محل حادثه در منطقه‌ای صعب العبور بوده و اعزام واحد امدادی زمینی مشکل است یا به سرعت بالا در امدادرسانی به آن حادثه نیاز باشد، از بالگرد هوایی استفاده می شود.

وی گفت: در هنگام امدادرسانی با بالگرد امدادی اورژانس، رعایت نکات ایمنی از سوی افراد حاضر در محل حادثه و نزدیکی فرود بالگرد بسیار حائز اهمیت است و مردم باید توجه داشته باشند که ضمن رعایت خونسردی خود، فاصله مطمئن را از بالگرد رعایت کرده و پس از فرود آن، برای همراهی پرسنل فوریت‌های پزشکی در رساندن آنها بر بالین بیمار اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

عکس روز