کد خبر : 49249 ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۶:۰۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده شورای شهرستان مبارکه در اجلاس شورای استان :قیمت اجناس در شهرستان مبارکه نسبت به دیگر شهرهای مجاور بیشتر است

اجلاس شورای اسلامی استان اصفهان با حضور مدیرکل و معاونین اداره صنعت ،معدن ،تجارت استان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، اجلاس شورای اسلامی استان اصفهان با حضور مدیرکل و معاونین اداره صنعت ،معدن ،تجارت استان برگزار گردید.

در این اجلاس قاراخانی نماینده شورای شهرستان در استان به پاره ای از مشکلات شهرستان در این خصوص اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه یکی از اعضای کمیته کار گروه استان مدیرکل صنعت،معدن ، تجارت میباشد چه تدابیری برای ساماندهی مشاغل و کارگاههای مزاحم شهری شهرستان مبارکه اندیشیده اید ؟

بعضی از شهروندان ذی نفع مجبورند بدون اخذ مجوز اقدام به احداث کارگاهها در کاربری های مغایر نمایند که با آرا تخریب کمیسیون ماده صد یا بند ۲۴ماده ۵۵ قانون شهرداریها یا اقدام جهاد کشاورزی مواجه می شوند که زیانهای قابل ملاحظه ای را به دنبال دارد .

وی در خصوص توزیع لاستیک حواله ای برون شهری کامیونداران افزود : شهرستان مبارکه مرکز مهمترین پایانه های حمل ونقل میباشد و تعداد بیش از ۳۵۰۰کامیون و کشنده در این شهرستان وجود دارد ظاهرا در توزیع لاستیک حواله ای عدالت رعایت نشده و طبق آمار به دست آمده کمتر از ۲۰۰حلقه لاستیک به شهرستان اختصاص داده شده است .

قاراخانی اظهار داشت حدود ۳ سال پیش شهرک صنعتی شماره ۲ در مجاورت شهر طالخونچه و علامه مجلسی توسط معاون وزیر کلنگ زنی شده و تاکنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است .

وی افزود: تعدادی از کارگاهها و شرکت های صنعتی با وضعیت بحرانی بوجود آمده تعطیل یا کوچک سازی شده اند .این بماند….تکلیف کار گرانی که بیکار شده اند و همان طور که مستحضر هستید بیکاری از مهمترین عاملهای مخرب اجتماع می باشد مسئولیت این موضوع را چه کسی قبول میکند ؟

نماینده شورای شهرستان مبارکه در شورای استان به قیمت اجناس در شهرستان اشاره کرد و گفت: از قدیم الایام قیمت اجناس در شهرستان نسبت به شهر های مجاور مانند شهرضا ،زرین شهر ، فلاورجان و نجف اباد بیشتر از حد معمول بوده و گویا نظارت بر قیمتها درست اعمال نمی شود .

در ادامه در خصوص حمایت از تولید کنندگان صنعت ومعدن و ایجاد زمینه لازم جهت گسترش صنایع دستی وفرش وشغلهای خانگی بحث وتبادل نظر گردید .

ارسال دیدگاه

عکس روز