کد خبر : 48624 ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۸:۱۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد: افزایش ۷۰۰ درصدی کشف پرونده های احتکار/ماجرای به چاه انداختن کودک

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در خصوص پرونده‌های احتکار با رشد ۷۰۰ درصد کشف روبرو شدیم به نوعی که در یک ماهه اخیر از ۱۷۳ انبار بازدید کردیم که ۵۰ مورد منجر به پلمپ شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، سرهنگ سعید سلیمیان پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات اصفهان اظهار داشت: در راستای پیگیری فرمایشات رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی پیگیری‌های خوبی انجام و در  پنج ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۸۹۵ فقره پرونده قاچاق در پلیس آگاهی استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در همین مدت کشف پرونده‌های با ارزش بالای ۵۰۰ میلیون تومان ۷۱ درصد رشد داشته است، افزود: همچنین  کشفیات پرونده‌های بیش از ۱۰۰ میلیون ۱۶ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه پرونده باندهای متلاشی شده ۲۰ درصد افزایش داشته است، ابراز داشت: در مجموع ارزش ریالی کشف کالاهای قاچاق ۱۸ درصد افزایش یافته که بیشتر در زمینه دارو، لوازم آرایشی بهداشتی، پارچه و سیگار بوده است.

رشد ۶۷ درصدی کشف پرونده های اختلاس 

وی ادامه داد: پرونده‌های کشف شده در پنج ماهه نخست سال از نظر ارزش ریالی ۹۵ درصد و از نظر جرم اختلاس ۶۷ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اینکه کشف زمین خواری ۴۴ درصد افزایش داشته است، بیان داشت: همچنین در  همین زمان کشف اخلال در نظام اقتصادی ۵۰ درصد، فرار مالیاتی ۳۰۰ درصد و تبانی و تقلب در معاملات ۱۰۰ درصد افزایش رشد داشته است.

افزایش ۷۰۰ درصدی کشف پرونده‌های احتکار

وی با تاکید بر اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی در خصوص پرونده‌های احتکار ۷۰۰ درصد افزایش رشد را شاهد بودیم، بیان داشت: در ماه‌های اخیر مشکلاتی را در زمینه عرضه کالا در بازار داشتیم که با وجود تولید داخلی و واردات احتکار برخی کالاها انجام شده بود و بر این اساس طرح های مرصاد را به مبارزه با احتکار اختصاص دادیم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه در یک ماهه اخیر از ۱۷۳ انبار بازدید و ۵۰ مورد منجر به پلمپ شد که این انبارها به سازمان صنعت و معدن اعلام موجودی نکرده و فروش نداشتند، گفت: ارزش اموال کشف شده ۷۲۵ میلیارد ریال است که در اصفهان هشت مورد، تیران و کرون ۶ مورد و درشهرستان‌های دیگر نیز یکی دو مورد کشف شده است.

مردم انبارهای احتکار کالا را اعلام کنند

وی ادامه داد: توصیه ما به مردم این است که با توجه به غیر رسمی شدن انبارهای احتکار کالا به سمت منازل در صورت داشتن اطلاعات موضوع را با شماره تلفن های ۲۱۸۴۲۱۰ و ۲۱۸۴۲۴۱ و ۰۹۱۳۸۷۰۰۴۷۷  اعلام کنند.

سلیمیان با اشاره به کشف دو میلیارد ریال لوازم خانگی احتکار شده شامل یخچال، ماشین لباس‌شویی، اجاق گاز و غیره بیان داشت: همچنین دو انبار بزرگ پوشک در اصفهان کشف و پلمپ شد تا پس از رسیدگی به پرونده به بازار ارسال می شود.

فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۶۱ میلیارد ریال

وی از نمونه پرونده‌های اقتصادی برخورد شده را فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۶۱ میلیارد و ۶۵۹ میلیون ریال را عنوان کرد و گفت: در این پرونده مجرم با اغفال افرادی که از نظر مالی نیازمند بوده  و سطح سواد کمتری دارند اقدام به تاسیس شرکت تجاری با مسئولیت محدود کرده و پس از تعیین شدن مالیات کلان، با تغییر اساسنامه مالیات را به گردن مدیر شرکت انداخته و خود اقدام به فرار مالیاتی می کند که با شکایت مالباخته متهم دستگیر شده است.

کلاهبرداری ۳۰ میلیارد ریالی با ادعای حل مشکلات از طریق رمالی

وی با بیان اینکه از دیگر پرونده‌های کلاهبرداری مطرح، رمالی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال بوده است، بیان داشت: در این پرونده خانواده‌ای که مشکلاتی داشته است به رمال مراجعه و رمال با ورود به خانه و استفاده از داروی  گیج کننده به افراد این مطلب را بیان می‌دارد که اموال آنها دچار جن زدگی شده است و باید با بردن اموال به بیرون از منزل جن را از آنها خارج کنیم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه سارقان با این شیوه پنج کیلو و نیم طلا، سه کیلو نقره، ۲۰ سکه طلا و  ظروف مسی با ارزش را از این افراد سرقت کرده بود، ابراز داشت:  توصیه ما به شهروندان این است که در هنگام مشکلات دلایل را بررسی و اقدام به رفع مشکلی کنند، ما هیچ رمالی نداریم که حرف یا رفتار وی درست باشد.

وی ادامه داد: همچنین شاهد کلاهبرداری مجری قلابی رادیو از ۷۰ نفر با اعلام برنده شدن در مسابقات بودیم که با کشاندن مردم پای عابر بانک و دریافت رمز دوم،  از حساب بانکی آنها برداشت می کرد.

کلاهبرداری میلیاردی خواستگاری قلابی از دختران

سرهنگ سلیمیان اشاره به کلاهبرداری میلیاردی خواستگاری قلابی از دختران با معرفی خود به عنوان خلبان و  یا مشاغلی با موقعیت اجتماعی بالا ابراز داشت:  این فرد در موقعیت مناسب با اعلام بلوکه شدن پول‌هایش از  دختران مذکور درخواست هزینه می‌کرد تا بتواند آنها را نیز همراه خود به خارج از کشور ببرد.

وی ادامه داد: این فرد در یک مورد ۱۸۹ میلیون ریال از یک خانم دریافت کرده بود و در مجموع یک میلیارد ریال کلاهبرداری از هشت نفر را تاکنون در این ارتباط شناسایی کرده‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در زمینه  سرقت خودرو، منزل، عنف و منازل ۷۷ باند شناسایی و متلاشی شد که یکی از باندها ۵۸ فقره سرقت داخل خودرو داشتند که بخشی از اموال کشف شده به مال باخته‌ها پرداخت شد.

دستگیری زوج سارق و باند اجناس عتیقه

وی با اشاره به دستگیری باندی که به شکل زوج زن و مرد اقدام به سرقت می کردند و باند اجناس عتیقه، تاکید کرد: باند پنج نفری سرقت منزل نیز در اصفهان شناسایی و دستگیر شدند که ۴۰ میلیارد ریال اموال کشف شده تحویل مال باخته شد.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اینکه باند سه نفره‌ای که از شهرستانهای استانهای هم جوار در اصفهان فعالیت می‌کردند شناسایی و ۵۳ فقره سرقت از آنها کشف شده است، اظهار داشت: سرقت بانک با شیوه جدید از رخدادهای اخیر است به نوعی که سارق با نایلون پلاستیکی بنزین وارد بانک شده بود و با تهدید مسئولان ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سرقت کرده بود که این فرد دستگیر شد.

تاریخ فیلم حادثه به چاه انداختن کودک مربوط به سه ماه پیش بود

وی در ارتباط با حادثه به چاه انداختن کودک توسط پسرعمویش ابراز داشت: زمانی که پلیس در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام داد متوجه شدیم که تاریخ فیلم مربوط به سه ماه پیش است و ما در این تاریخ  گزارشی از  چنین حادثه ای نداشتیم و به همین دلیل اعلام شد که مربوط به اصفهان نیست و دلیل تکذیب رخ دادن واقعه توسط پلیس این امر بود.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان  بیان داشت: با ادامه تحقیقات این خبر تایید و مشخص شد در تاریخ ۱۳ شهریورماه در فلاورجان و نه شهر اصفهان رخ داده است و با محرز شدن موضوع که  این کار توسط  پسر بچه طلاق و دارای عقده روانی انجام شده است بلافاصله حادثه را تایید کردیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز