کد خبر : 48502 ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۰:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور ۱۵۰۰ کارگر بسیجی در رزمایش “شیفت ایثار” در شرکت فولاد مبارکه

رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی شیفت ایثار، تحت عنوان اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) در شرکت فولاد مبارکه با حضور ۱۵۰۰ نفر برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مهدی کفایت اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های انجام شده رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی بسیج کارگری با نام شیفت ایثار همزمان با سراسر کشور در روز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه در فولاد مبارکه برگزار شد که در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا بتوانیم شاهد برگزاری هر چه بهتر این رزمایش باشیم.

وی گفت؛ با توجه به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، در واقع مراکز تولیدی و صنعتی خط مقدم و سنگر مقابله با تهاجم دشمن هستند و کارگران با لباس روغنی و خاکی در حکم همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.

این روزها کارکنان شرکت فولاد مبارکه همانند چند سال گذشته با روحیه بسیجی دل در گرو انقلاب دارند و با ایثار و تلاش مضاعف اقدام به کار و تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌کنند تا روحیه ایثارگری در کارخانه ها که به عنوان سنگر تولید در جنگ اقتصادی قلمداد می‌شود، احیا شوند.

امروز مهم احیای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت است که شاید برخی خدمات و تلاشهای مجاهدانه و داوطلبانه کارکنان چشمگیر نباشد، اما، چون به صورت داوطلبانه و برای رضای خدا و در راستای احیای فرهنگ اسلامی ایثار و از خودگذشتگی است، قطعاً موثر خواهد بود.

بسیج کارکنان و کارگران را در خط تولید و کارخانه‌ها با همان لباس روغنی و خاکی همچون رزمندگان در خط مقدم جبهه می‌داند و برای پایدار ماندن تولید و افزایش بهره‌وری تلاش می‌کند، چونکه سنگرامروز و خط مقدم در کارخانه‌ها و پشت دستگاه‌های تولیدی قرار دارد.

دیروز جنگ نظامی بود و امروز جنگ اقتصادی است که امروز با تولید مطلوب و روحیه بسیار قوی و مقتدر باید به جنگ اقتصادی برویم.

همان‌گونه که در جنگ نظامی عمده مردم در جهاد شرکت می‌کردند، اما عده اندکی به عنوان ستون پنجم دشمن بودند و گرا می‌دادند تا نقطه‌های آسیب‌پذیر به دشمن برسد، امروز هم عده‌ای قاچاقچی و یا واردکننده بی‌رویه کالا ظرفیت‌های تولید و اشتغال داخل را از چرخه انتفاع می‌اندازند، درحالی‌که کارگران با تمام تلاش خود سعی می‌کنند چرخ صنعت بچرخد که هر شغلی با قاچاق کالا از بین برود، درواقع حکم همان گرا دادن به دشمن در جنگ اقتصادی است.

حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان همواره و همچون گذشته آماده است با همکاری همه کارکنان و مدیریت مقتدر شرکت در اجرای سیاست های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی تلاش و در شرایط نابرابر برای مقابله با تکانه‌های اقتصادی به صورت پویا و سرزنده حرکت نماید و تهدید ها و تحریمها را انشالله به فرصتهای بسیار خوب تبدیل نماید.

 

امید است که با اقتدار و کار وتلاش مضاعف و با همت والای همه مردم ایران عزیز در این جنگ نابرابر نیز سربلند و سرافراز،پیروز میدان باشیم.

حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه وی با بیان اینکه این رزمایش توسط کارگران بسیجی اجرا شد، گفت: مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان و آمادگی برای جنگ اقتصادی که بر علیه کشور به راه انداخته‌اند از مهمترین اهداف این برنامه به شمار می‌رود که در واحدهای تولیدی ،خدماتی ومراکز تعمیراتی و توسعه شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج فولاد با اشاره به نقش کارگران در توسعه و پیشرفت کشور بیان کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون کارگران در عرصه‌های مختلف حضوری پرشور و گسترده داشته‌اند که تقدیم شهدای بسیاری از جامعه کارگری در هشت سال دفاع مقدس نمونه بارزی از تلاش این قشر برای اعتلای کشور به شمار می‌رود.

 

کفایت تصریح کرد: در عرصه کنونی نیز که صحنه جنگ اقتصادی به شمار می‌رود برای کمک به اقتصاد کشور و همراهی با انقلاب کارگران بسیجی در قالب رزمایش خدمات‌رسانی کارهایی از قبیل بومی سازی ، رعایت محورهای اقتصاد مقاومتی ،کمک برای تعمیر و نگهداری دستگاه‌های واحدهای تولیدی و صنعتی، اضافه‌کاری بدون مزد، کمک برای جمع‌آوری ضایعات کارخانه‌ ،برگزاری أمورات بهداشتی و مسؤلیتها اجتماعی در قالب طرحهای مختلف فرهنگی، عمرانی از نمونه های ایثارگری این قشر محترم است

مدیر کنترل مواد و فرمانده حوزه مقاومت افزود: با وجود فشارهای اقتصادی که به قشر کارگران وارد شده است اما این قشر با از خودگذشتگی و ایثار در راستای حمایت از تولیدات داخلی در صحنه‌ حضور داشته و کار برای رضای خدا رادر واحدهای تولیدی و مراکز کار انجام می‌دهند که این گامی مهم در توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

ارسال دیدگاه

عکس روز