کد خبر : 48118 ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۱۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه موقت اصفهان: آمریکا وارد جنگ با کشور ما نمی‌شود/ معانی عظیم اعمال حج

امام جمعه موقت اصفهان گفت: آمریکا وارد جنگ با کشور ما نمی‌شود و به همین دلیل موضوع مذاکره را پیش کشیده است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حجت‌الاسلام مجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران اظهار داشت: روش مذاکره آمریکا بدین شکل است که هدف را برای ما تعیین کند و از موضع خود ذره‌ای عقب نشینی نکند که این امر برای ما قابل قبول نیست، درست همانگونه که در ارتباط با تحریم‌ها عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا وارد جنگ با کشور ما نمی‌شود و به همین دلیل مذاکره را پیش کشیده است، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند اگر آمریکا بتواند به ایران حمله کند امروز را به فردا نمی‌اندازد.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: ملت ایران همچون همیشه با اتحاد و همدلی، حرکت پشت سر ولایت فقیه و اطاعت از اوامر رهبری نقشه همه سردمداران کفر جهانی مانند آمریکا، اسرائیل و انگلیس را بر هم می زنند.

نباید ثروت‌ جامعه نزد فرد خاص یا عده خاصی جمع شود

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ۲۲ مرداد فرمودند مطابق آیات قرآنی نباید ثروت‌ جامعه نزد فرد خاص یا عده خاصی جمع شود.

حجت‌الاسلام میردامادی با اشاره به اینکه در شرایط خاص اقتصادی همه باید درست عمل کنند، ابراز داشت: بسیاری از افراد عادی نیز کالایی که قبلا خریداری کردند را در این شرایط با قیمت روز و سود بسیار بالا و نه قیمت خریداری شده به فروش رساندند یا کالا را احتکار کردند که جای انتقاد شدید دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ۱۴۰۰ سال پیش دین اسلام به مسلمانان و مردم جهان این آموزه انسانی را تعلیم داده است که سیاه بر سفید و عرب بر عجم برتری دارد تنها ملاک برتری تقوا است، ابراز داشت: آنگاه سردمداران کشوری مانند آمریکا که خود را متمدن می‌دانند در دنیای امروز همچنان بر اختلافات نژادی دامن می‌زند.

امام جمعه موقت اصفهان به ایام پربرکت پیش رو در ماه ذی الحجه اشاره و بیان داشت: اسلام در ایام حج برنامه جامعی برای همه مسلمانان ارائه کرده است و حضور همه مذاهب اسلام در نماز جمعه در سرزمین وحی خود تاکیدی بر عظمت مسلمانان است.

خانه خدا محلی برای اجتماع مسلمانان به منظور وحدت و همدلی و رفع مشکلات است

وی با اشاره به اینکه بر اینکه خداوند در همه نقاط عالم حضور و اشراف دارد و خانه خدا محلی برای اجتماع مسلمانان به منظور وحدت و همدلی و رفع مشکلات است، تصریح کرد: در خانه کعبه فرقی میان حاکم و فرد عادی، شاه و گدا، فقیر و غنی و اهل این کشور و آن شهر نیست و همه باید یکپارچه و یک صدا به فرامین الهی لبیک گویند.

معانی عظیم اعمال حج

میردامادی با تاکید بر معانی عظیم اعمال حج بیان داشت: اینکه پس از طواف خانه کعبه نماز در پشت مقام حضرت ابراهیم وارد شده است خود معنایی نمادین دارد بدین معنا که باید پشت سر نماینده خدا بایستیم و تابع امر خدا، پیامبر اکرم (ص) و ولی خدا باشیم.

وی اضافه کرد: از اعمال حج رمی جمرات است، در این دنیا شیاطینی وجود دارند که مانع کارهای خیر و اجرای فرامین الهی هستند، امام خمینی (ره) فرمودند یکی از این شیاطین بزرگ انسی در دنیا دولتمردان آمریکا هستند.

شکست شیطان بزرگ یعنی آمریکا شکست رژیِم صهیونیستی را موجب می‌شود

امام جعه موقت اصفهان با بیان اینکه باید همانگونه که در حج رمی جمرات می‌کنیم در بازگشت از حج نیز این این شیاطین بیزاری جسته و با اهداف شیطانی آنها آنها نبرد کنیم، تصریح کرد: شکست شیطان بزرگ یعنی آمریکا شکست رژیِم صهیونیستی، آل سعود و دیگر شیاطین را موجب می‌شود.

وی به یکی دیگر از واجبات حج یعنی قربانی کردن اشاره کرد و ابراز داشت: در این روز باید تلاش کنیم حیوانیت وجودی خود را نیز نابود کنیم و سربلند به روز بزرگ عید قربان برسیم.

میردامادی با تاکید بر اینکه در صورت پرداخت زکات فقیری باقی نخواهد ماند، گفت: در این روز گوشت های قربانی در میان مستمندان تقسیم می‌شود تا آنها نیز در شادی این روز سهیم شوند و به فرامین الهی به درستی عمل کرده باشیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز