کد خبر : 48111 ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۷:۴۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون وزیر راه و شهرسازی: اصفهان و مبارکه در حمل و نقل از اهمیت خاصی برخوردارند

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: شهرستان های اصفهان و مبارکه از قطب ها و کریدورهای حمل و نقل کشور و از اهمیت خاصی برخوردارند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از ایرنا ، عبدالهاشم حسن نیا ‘ روز چهارشنبه در حاشیه آغاز عملیات احداث سه پروژه عمرانی راه و شهرسازی مبارکه افزود: استان اصفهان با داشتن حدود ۳۵ هزار دستگاه وسیله نقلیه و حمل و نقل بار و مبارکه با سه هزار دستگاه نشان می دهد که این دو شهرستان از جایگاه ویژه ای در حمل و نقل بار در کشور برخوردارند.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر اصفهان، یکی از استان های حساس در کریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب کشور محسوب می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه ای که امروز عملیات احداث آن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان آغاز شد حدود ۲۲ کیلومتر از مسیر آن بصورت چهار خطه و از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می شود.
وی یادآور شد: این کریدور، مرکز و شمال غرب کشور را به استان های تهران، اصفهان وهمچنین بروجن، لردگان به سمت ایذه و باغملک و در نهایت بندر امام وصل می کند و همچنین از مسیرهای دیگری به بندر بوشهر نیز متصل می شود.
حسن نیا افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده توسط اداره کل راه وشهر سازی، امید است تا پایان سال آینده، این محور چهار خطه شود و مردم بتوانند برای تردد در این مسیر که از مسیرهای پرتصادف محسوب می شود به آرامی و ایمن عبور کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از جمله برنامه های این سازمان را توسعه شبکه بزرگراهی و آزاد راهی عنوان کرد و گفت: ایمن و کیفی سازی وضع موجود جاده ها در دستور کار این سازمان قرار دارد و امید است بتوانیم با تامین اعتبار بیشتر و رفع مشکلات موجود خدمات بهتری برای تسهیل رفت و آمد مردم در جاده ها ارائه دهیم.
وی، همچنین با اشاره به اینکه بخشی از ترافیک جاده ها به خاطرتولید کارخانجات صنعتی مانند سیمان، فولاد، ذوب آهن و پالایشگاه است گفت: این صنایع به دلیل تقاضای سفر و حمل و بار، در ترافیک جاده ای سهم دارند و اگر در اجرای پروژه های عمرانی مشارکت کنند، زمینه تسهیل حمل بار و مسافر و همچنین کاهش هزینه های بار از مبدا تا مقصد را فراهم می نمایند.
حسن نیا خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر صنایع بزرگ استان اصفهان به عنوان پایلوت برای اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی این استان مشارکت کرده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازدید از شهرستان مبارکه پروژه باند دوم محور مبارکه- بروجن، تقاطع غیرهمسطح بلوار امیرکبیر و تقاطع غیرهمسطح لاو- مجلسی را کلنگ زنی کرد.
باند دوم جاده مبارکه – بروجن به طول حدود ۲۶ کیلومتر و با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان، تقاطع غیرهمسطح بلوار امیرکبیر با اعتبار حدود پنج میلیارد تومان و همچنین تقاطع غیرهمسطح لاو – مجلسی با مشارکت فولاد مبارکه با اعتبار چهار میلیارد تومان اجرا می شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز