کد خبر : 48063 ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۵۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبارکه برگزار شد

باتوجه به نقش زن در خانواده اعتیاد بانوان آسیبهای بیشتری به خانواده و جامعه وارد می کند که بایستی جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حمید عصارزادگان فرماندار مبارکه در این جلسه توجه به سازمانهای مردم نهاد مرتبط با امر پیشگیری در امر مواد مخدر را الزامی خواند و افزود: دستگاهها و سازمانهای ذیربط موظفند با این سازمانها همکاری نمایند.

فرماندار مبارکه به نقش موثر و حیاتی آموزش و پرورش در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر اشاره نمود و افزود:متاسفانه سن اعتیاد بسیار پایین آمده که بایستی با برنامه ریزی برای جوانان و نوجوانان و برگزاری کلاس های آموزشی افراد را با مضرات مواد مخدر آشنا نمود و به مباحث بازدارنده اهمیت بیشتری بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش دارای ظرفیت ها و بسترهای مناسبی به منظور ایجاد فرهنگ پیشگیری می‌باشد که لازم است دستگاه‌های فرهنگی و پیشگیری عضو این جلسه در این خصوص این اداره را همراهی کرده و مشارکت کنند.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان اینکه میزان اثر گذاری مدارس بیشتر از خانواده ها می باشد خاطرنشان کرد : آموزش و پرورش باید از کار ستادی وارد کار اجرایی شود و با مسئولین قضایی و شبکه بهداشت و درمان و بهزیستی تعامل بیشتری داشته باشد و برای آگاه سازی خانواده ها و دانش آموزان برنامه ریزی نمایند.

عصارزادگان حمایت از معتادانی که تحت درمان هستند را وظیفه همه مسئولین دانست و تاکید کرد: این افراد نیاز به حمایت ویژه دارند که می طلبد با اقدام جهادی بستر را برای حضور دوباره این افراد در جامعه فراهم نمود و برای  ایجاد اشتغال آنها تلاش کرد.

فرماندار مبارکه توجه جدی به بحث اعتیاد بانوان را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: باتوجه به نقش زن در خانواده اعتیاد بانوان آسیبهای بیشتری به خانواده و جامعه وارد می کند که بایستی جدی گرفته شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز