کد خبر : 47866 ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۲:۳۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستاد تنظیم بازار نرخ مرغ را ۸۱۷۵ تومان ابلاغ کرد

در حالی که ستاد تنظیم بازار مدتی قبل، با نرخ ۹۲۵۰ تومان برای هرکیلو مرغ موافقت کرده بود و فعالان این بخش منتظر ابلاغ این نرخ بودند، این ستاد چند روز پیش نرخ ۸۱۷۵ تومان را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار اواخر هفته گذشته قیمت مرغ برای مصرف کننده را ۸۱۷۵ تومان ابلاغ کرده است، اظهارداشت: این قیمت مورد اعتراض تولیدکنندگان و فعالان صنعت قرار گرفته است.

وی با  اشاره به اینکه پیشنهاد ما برای قیمت مرغ ۹۵۰۰ تومان بوده است، افزود: دولت قیمت را مانند سال گذشته، ۹ درصد افزایش داده در حالی که نرخ نهاده ها حداقل ۶۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی درباره دلایل افزایش قیمت مرغ طی هفته های اخیر  در بازار نیز گفت: قیمت تمام شده تولید مرغ افزایش زیادی داشته ضمن اینکه گرما مقداری بر تولید مرغ تاثیر گذاشته و سبب ایجاد چنین نوساناتی شده است.

یوسفی با بیان اینکه میزان تولید کاهش نیافته است، افزود: در ماه ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه وارد مرغ داری ها می شود و تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

وی درباره وضعیت قیمت مرغ طی روزهای آینده نیز گفت: فکر نمی کنم قیمت از میزان فعلی بالاتر برود.

به گزارش مهر،در حال حاضر طبق اعلام اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ در عمده فروشی درب کشتارگاه  ۹۴۰۰   تومان، توزیع درب واحدهای صنفی  ۹۵۵۰  تومان و خرده فروشی۱۰۴۵۰  تومان است.

همچنین قیمت خرده فروشی مرغ شمال ۱۰۱۰۰ تومان و  عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن  ۹۱۰۰ تومان  است.

پیش از این برومند چهار آئین، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی به مهر گفته بود:  متوسط قیمت مرغ درب کشتارگاه ٩٢۵٠ تومان است که سازمان حمایت مصرف کنندگان نیز در هفته آخر ماه مبارک رمضان با این نرخ موافقت کرده و ما منتظر ابلاغ آن هستیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز