کد خبر : 47187 ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۷:۰۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش ۳۰ درصدی تخصیص به تصفیه خانه شرب اصفهان را دچار مشکل می کند

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: اگر بیش از ۳۰ درصد حجم تخصیصی برای شرب و آبی که وارد تصفیه خانه آب می شود، کاهش یابد، نمی توانیم نیاز مردم اصفهان را تامین کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، سید اکبر بنی طبا اظهار داشت: برداشت های بالا دست سبب ایجاد نوسانات آبی و کاهش افت فشار آب می‌شود که انتظار می رود استان چهار محال و بختیاری همکاری بیشتری با آب و فاضلاب اصفهان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره آبی نداریم و  میزان حجم آبی که در اختیار آب و فاضلاب قرار می گیرد تنها در حد شرب مردم اصفهان آن هم با افت زیاد فشار است، گفت: در همین راستا و به علت نبود آب شرب کافی برای تمام مردم استان اصفهان، جلسه ای با مدیریت منابع آب ایران و استانداری گرفته شد تا با آزادسازی دو متر مکعب آب از سد زاینده رود و رساندن شش و نیم تا هفت میلیون متر مکعب حجم آب فعلی به ۹ و نیم تا ۱۰ میلیون متر مکعب آب بتوانیم حداقل آب شرب مردم اصفهان را تامین کنیم.

حذف ۳.۵ میلیون مترمکعب منابع آبی چاه های فلمن در اصفهان

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در پاسخ به این سوال که در برخی روزها حتی شاهد قطعی یک هفته ای یا دو روزه آب هستیم به طوریکه آب با فشار بسیار اندک در اختیار مردم قرار می گیرد که با توجه به این شرایط چرا فکری جدی در حوزه تامین آب شرب مردم اصفهان نمی شود، تصریح کرد: در صورتی که حدود ۱۰ میلیون و ۳۰۰ لیتر آب وارد تصفیه خانه و شبکه توزیع آب اصفهان شود بدون قطعی آب و افت فشار می توانیم آب شرب روزانه مردم اصفهان را تامین کنیم.

وی گفت: امسال ما حتی بیش از سه و نیم میلیون مترمکعب آب از چاه های فلمن را که تا سال گذشته در اختیار داشتیم، نداریم و تمام این منابع محلی آب را از دست دادیم و لازم است، میزان تخصیص آب از سد زاینده رود به تصفیه خانه آب اصفهان افزایش یابد.

بنی طبا اعلام کرد: بر اساس مصوبه مدیریت یکپارچه آب، میزان آب تخصیص یافته برای شرب اصفهان ۱۵ تا ۲۰ درصد  از محل سد زاینده رود است که اگر همین میزان به صورت یکنواخت به نسبت سال گذشته کاهش یابد با همکاری مردم و صرفه جویی تمامی دستگاه ها می توانیم با استفاده از منابع داخلی از این تنش آبی بیرون برویم.

با کاهش ۳۰ درصدی آب تصفیه خانه ها تامین شرب مردم اصفهان با مشکل روبرو می شود

وی بیان داشت: اما زمانی با مشکل مواجه می شویم که بیش از ۳۰ درصد حجم تخصیص برای شرب و آبی که وارد تصفیه خانه آب می شود، کاهش یابد و با وجودی که تمام منابع محلی را وارد مدار کنیم اما باز هم نمی توانیم نیاز مردم اصفهان را تامین کنیم.

سخنگوی آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در کمیپین کاهش مصرف آب جلسات زیادی را با دستگاه های مختلف گذاشتیم و از تمامی دستگاه ها خواستیم از سیستم بازچرخانی آب استفاده کنند و از شهرداری خواسته شد که به خاطر حساسیت مردم و نبود آب فواره های آب را ببندد.

وی با توصیه به مردم که از لوازم کاهنده مصرف آب استفاده کنند، ادامه داد: مردم با تماس ۱۵۲۲ می توانند لوازم کاهنده مصرف را دریافت و هزینه آن را به صورت اقساط بلندمدت بپردازند.

بنی طبا گفت: مردم  از نصب پمپ مستقیم به شبکه آب جلوگیری کنند و این یک ظلم بزرگ به همسایگان و مردم آن محله است که در صورت مشاهده به شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: در صورتیکه قطعی آب در محله ای بیش از ۸ ساعت طول کشید با شماره ۱۲۲ تماس گرفته شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز