کد خبر : 46928 ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۱۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گران شدن کالاهای اساسی مردم موضوعی نگران کننده است

امام جمعه اصفهان گفت: گران شدن کالاهای اساسی مردم موضوعی نگران کننده است و باید مسئولان به فکر چاره باشند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با گرامیداشت ایام ۱۵ خرداد و رحلت امام خمینی (ره) اظهار داشت: پس از امام خمینی (ره) رهبر معظم انقلاب  سکان انقلاب را در دست گرفتند و طی ۲۹ سال رهبری این کشور راه امام را ادامه دادند به نوعی با درایت، شجاعت و راهبری هوشمندانه ایشان کشور ما ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به جایگاه متعالی کنونی رسیده است.

وی افزود: پیش از رهبری ایشان بر کشور بسیاری از یارانشان توسط منافقان به شهادت رسیدند که این امر کار را برای ایشان سخت کرد اما ایشان به خوبی بحران‌هایی که در زمان رهبریشان در کشور رخ داد را مدیریت کردند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با مسئولان نظام تاکید کرد: ایشان به صراحت بیان داشتند که به آمریکایی‌ها اعتماد نداشتیم و به اروپایی‌ها اعتماد نداریم.

وی ادامه داد: البته پیشرفت‌های خوبی نیز در این مدت حاصل شده است اما اگر مسئولان تدبیر درست‌تری داشتند پیشرفت بیشتری حاصل می‌شد، هم اکنون نیز باید با هوشمندی در ادامه مسیر گام برداریم و از توانایی‌های داخلی برای پیشرفت کشور غافل نشویم.

گران شدن کالاهای اساسی مردم موضوعی نگران کننده است

طباطبایی نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت سخت معیشتی مردم در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: گران شدن کالاهای اساسی مردم موضوعی نگران کننده است و باید مسئولان به فکر چاره باشند، ما ائمه جمعه با کسی دشمنی نداریم و تنها به فکر مصلحت جامعه و آسایش مردم هستیم.

وی به در پیش رو بودن ایام شب‌های قدر اشاره کرد و ابراز داشت: در این لیالی که روزهای آن نیز بسیار ارزشمند است قرآن کریم بر پیامبر اکرم نازل شده و مطابق آیات قرآنی شب قدر از هزار شب برتر برشمرده شده است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به حدیثی از ائمه معصومین مبنی بر اینکه دعا قضا را برمی‌گرداند حتی اگر آن سرنوشت حتمی شده باشد، اظهار داشت: بر این اساس با دعا قضا و تقدیر انسان قابل تغییر است به نوعی که دعا به درگاه الهی می‌تواند بلایا را دفع کند.

ضرورت پرهیز از مصیبت‌خوانی زیاد در دعاهای غنی مانند ابوحمزه ثمالی

وی با تاکید بر استفاده صحیح از فیض شب‌های قدر و دعاهای متعالی مانند ابوحمزه ثمالی تاکید کرد: این دعاها که از سوی ائمه معصومین وارد شده است به اندازه‌ای غنی است که نیاز به توضیحات بیش از اندازه ندارد اما متاسفانه در برخی مجالس در میان این دعاهای متعالی به اندازه‌ای مصیبت و سوگواری خوانده می‌شود که خود دعا در میان آن گم می‌شود.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: در این شب‌ها تلاش کنید که تا مفهوم آیه‌های قرآنی که تلاوت می‌کنیم را درک کرده و به مفهوم دعاها و مناجات نیز توجه داشته باشید که بسیار ارزشمند است.

ارسال دیدگاه

عکس روز