کد خبر : 46756 ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۱۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵۸ درصد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهان از موتورسواران بودند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: بیش از ۵۸ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات معابر درون شهری استان اصفهان در سال ۹۶ از موتورسواران بودند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به میزان بالای جان‌باختگان ناشی از موتورسیکلت و عابر پیاده در استان اصفهان در سال ۹۶ به لزوم همراهی مردم برای کاهش این آمار اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته اصفهان در کشور رتبه نخست را داشت اما امیدواریم در استانی که پایگاه تمدن و فرهنگ است این آمار با همکاری مردم کاهش پیدا کند .

وی افزود: با همیاری مردم آمار تصادفات استان نسبت به سال‌های گذشته تا حدودی کاهش یافته است اما همچنان نیازمند همیاری و همراهی مردم در راستای کاهش آمار تصادفات به ویژه موارد ناشی از خطای موتورسواران هستیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه بیش از ۵۸ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات معابر درون شهری استان اصفهان در سال ۹۶ از موتورسواران بودند، بیان داشت: با وجود هشدارهای مکرر پلیس در سال‌های اخیر در این زمینه همچنان اصفهان با رتبه بالایی نسبت به میانگین کشوری ۳۵ درصد تصادفات موتورسواران را به خود اختصاص داده است.

آموزش روزانه ۱۰۰ موتورسوار توسط پلیس اصفهان

وی دلیل فوت ۸۰ درصد از راکبان موتورسیکلت را عدم استفاده از کلاه ایمنی و ضربه وارده به سر عنوان کرد و ابراز داشت: برای جایگزین کردن موتورسیکلت‌های برقی به‌جای بنزینی، فرهنگ‌سازی درخصوص استفاده صحیح از موتور، آموزش روزانه ۱۰۰ موتورسوار و برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف از اقدامات پلیس در این راستا بوده است.

معصوم بیگی ادامه داد: در نهایت کمیته ویژه‌ای کاهش جان‌باختگان ناشی از تصادفات موتورسیکلت‌سواران ستاد بحران استانداری اصفهان تشکیل و راهکارهای لازم در راستای دستیابی به هدف مورد بررسی قرار گرفت.

پیگیری جدی پلیس اصفهان در راستای فرهنگ‌سازی در زمینه موتورسواری در استان

وی با تاکید بر پیگیری جدی پلیس اصفهان در راستای فرهنگ‌سازی در زمینه موتورسواری در استان گفت: در این راستا والدین نقش تاثیرگذاری در آموزش فرزندان خود دارند و از خانواده‌ها و  سازمان‌های مربوطه خواستاریم تا در سال جاری با ما همکاری‌ و همیاری‌های لازم را داشته باشند تا به نتیجه مطلوب در این راستا دست پیدا کنیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز