کد خبر : 46248 ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۷:۰۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار اصفهان در جمع مردم مبارکه : اولویت اول استان آب است/صنایع را موظف به کاهش برداشت آب کرده ایم

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان صبح امروز با حضور در شهرستان مبارکه با کشاورزان این شهرستان از نزدیک دیدار و گفت گو کرد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان ، محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان صبح امروز با حضور در شهرستان مبارکه با کشاورزان این شهرستان از نزدیک دیدار و گفت  گو کرد .

مهر علیزاده در این سفر به وضعیت آب استان اشاره کرد و گفت : آب ورودی به زاینده رود نسبت به سالهای گذشته امسال یک سوم کاهش داشته و امروز استان را با این مشکل مواجه کرده است .

وی افزود: با فعالیت های شبانه روزی مدیران استان و جلساتی که در این زمینه تشکیل گردید درصدد رفع و چاره اندیشی برای تامین آب شرب مردم اصفهان هستیم .

مهر علیزاده تصریح کرد :درست نیست که به کشاورز بگوییم کشاورزی نکند، ولی امروز باید با همت کشاورزان روش های کشاورزی و آبیاری را تغییر داد .

وی خطاب به بانکها گفت: در این وضعیت بانکها حق ندارند جهت بازپرداخت اقساط به کشاورزان فشار وارد نمایند در صورتی که باید از کشاورزی حمایت کنند.

استاندار اصفهان به آماده باش دستگاهها برای آبرسانی به باغات اشاره کرد و افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با جهاد کشاورزی، سپاه، بسیج، ارتش و شهرداری ها مقرر گردید آبرسانی به باغات استان توسط تانکر صورت گیرد تا درختان زنده بمانند.

محسن مهرعلیزاده تصریح کرد: در حال حاضر آب اولویت اول استان است و مسئله محیط زیست و اشتغال در رده های بعدی می باشد.

وی به مصرف آب در صنعت نیز اشاره کرد  گفت : فولاد مبارکه را موظف به کاهش ۲۵ درصدی حجم برداشت آب کرده ایم و باید این صنعت آب مورد نیاز خود را از طریق پساب تامین نماید .

استاندار اصفهان تصریح کرد : آب باید به صورت عالدلانه در بخش های مختلف تقسیم شود و اجازه نمی دهیم قطره ای ازآب غیرقانونی برداشت و از آن سوء استفاده شود.
مهرعلیزاده با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون باید پروژه تونل سوم کوهرنگ به اتمام می رسید گفت: برای اجرای طرح تونل سوم کوهرنگ ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است که اعتباری معادل ۲٫۵ برابر این رقم برای چهار سال آینده تخصیص یافته است.

وی افزود:پیمانکار طرح را مکلف کرده ایم که به جای ۴سال طی بازه زمانی  ۱۸ ماهه این پروژه را تکمیل نماید و باید طی این مدت این پروژه را تحویل دهد تا بتوانیم آب را با عدالت بین مردم توزیع نماییم .

خبرنگار:حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز