کد خبر : 46174 ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت [ ۹:۳۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشکلات مدیریتی تنها دلیل عقب افتادن پروژه‌های آبی اصفهان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان گفت: مشکلات مدیریتی تنها دلیل عقب افتادن پروژه‌های آبی است و به دلیل کمبود اعتبارات نیست.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان  ، نعمت الله اکبری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: در اجرای پروژه های آبی مثل کوهرنگ و گلاب با مشکل پولی و کمبود بودجه‌ مواجه نیستیم و تنها دلیل عقب افتادن آن مشکلات مدیریتی است.

وی بیان داشت: تونل سوم کوهرنگ که از سال گذشته استانی شد و از طرح ملی درآمد باعث شد که بتوانیم از بخش های خصوصی هم استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال ۹۵ به تونل کوهرنگ ۱۲۰ درصد اعتبار تخصیص داده شد، افزود: سه پروژه کوهرنگ، بهشت آباد و باران مصنوعی برای استان اصفهان در نظر گرفته شده که دولت به تعهدات خود در این موارد عمل کرده است.

آبی برای کشاورزی در تابستان سالجاری باقی نخواهد ماند

وی با بیان اینکه برای تامین آب مورد نیاز صنعت و شرب در تابستان سال جاری به ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب نیاز داریم، اضافه کرد: در این وضعیت از بالادست تا پایین دست ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب برداشت شده و ۳۰ میلیون مترمکعب آن نیز تبخیر می‌شود و در این شرایط، آبی پشت سد باقی نخواهد ماند.

اکبری اعلام کرد: با توجه به شرایط موجود دیگر آبی برای کشاورزی باقی نخواهد ماند.

وی افزود: با احتساب شرایط موجود، سهمیه بندی آب خواهیم داشت و برهمین اساس صرفه جویی در آب را به تمام شهروندان توصیه می کنیم.

۵۹ میلیون مترمکعب آب سالانه به یزد منتقل می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان ادامه داد: از یکسال گذشته به دنبال اجرایی کردن طرح جامع پساب فاضلاب بودیم که با تصفیه پساب شهری ۸۰ میلیون متر مکعب آب از این طریق تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه از ۴۰۰ میلیارد مترمکعب آب در کشور، ۹۱ درصد آن در بخش کشاورزی مصرف می شود که در استان اصفهان این میزان به ۸۹ درصد می‌رسد، افزود: در زمان بحران آب در حالی کشاورزی می کنیم که هنوز بستر را برای تغییر الگوی کشت فراهم نساختیم که بتواند اقتصاد کشاورزان را فعال کند واین اشکال بر ما وارد است.

اکبری همچنین از وضعیت انتقال آب به یزد خبر داد و اضافه کرد: قرار بود سالانه ۷۹ میلیون مترمکعب آب به یزد در حالی انتقال یابد که پروژه های آبی به بهره برداری برسد و این در حالی است که هم اکنون ۵۹ میلیون مترمکعب آب انتقال می یابد.

وی با اشاره به اینکه انتقال آب به یزد به منظور تامین آب شرب یزد بود اما اینکه آب انتقالی به یزد برای غیر شرب هم استفاده می شود را نمی‌دانیم، تصریح کرد: تونل گلاب آماده بهره برداری است و قرار بود به ۱۴ شهرستان آبرسانی کند که در مرحله اول به پنج شهرستان استان اصفهان، آب منتقل خواهد شد.

ارسال دیدگاه

عکس روز