کد خبر : 46149 ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۹:۰۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان مبارکه :۸٫۵ درصد تماسها با اورژانس۱۱۵ مزاحمت تلفنی بوده /مردم تخلفات بهداشتی را به ۱۹۰ گزارش دهند

دکتر علی پارسا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در نشست خبری با خبرنگاران فعالیت های انجام شده در ستاد نوروزی شبکه بهداشت و درمان مبارکه را تشریح کرد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان ، دکتر علی پارسا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در نشست خبری با خبرنگاران فعالیت های انجام شده در ستاد نوروزی شبکه بهداشت و درمان مبارکه را تشریح کرد .

دکتر پارسا به اهمیت سلامت مردم در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت : در ایام نوروز ۲۱۸۹ مورد بازدید از مراکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی صورت گرفت که از این میان برای ۴۴۱ مورداخطار صادر شده ، ۵۳ مورد معرفی به مراجع قضایی و ۵ مورد تعطیلی واحد ها را داشته ایم .

وی افزود : سلامت مردم برای ما در اولویت است و با قاطعیت با متخلفان برخورد کرده و اجازه نخواهیم داد کوچکترین تخلفی سلامت مردم را در خطر اندازد و متصدیان مراقب باشند که نواقص منجر به برخورد قانونی نشود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان مبارکه به افزایش آمار مزاحمین تلفنی اورژانس ۱۱۵ نیز اشاره کرد و افزود: در ایام نوروز ۸٫۵ درصد تماسها با اورژانس ۱۱۵ مزاحمت های تلفنی بوده است .

دکتر علی پارسا گفت : ۳۹۳۲ تماس در ایام نوروز با اورژانس ۱۱۵ صورت گرفته که از این میان ۴۰۹ ماموریت انجام شده و ۲۹۳ ماموریت غیر تصادفی و ۱۱۶ ماموریت تصادفی بوده است .

وی افزود : روند تصادفات در این ایام کنترل شده است و امیدواریم در آینده شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم .

رئیس شبکه بهداشت شهرستان مبارکه به شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ نیز اشاره و عنوان کرد: در سال ۹۷ ۳۰مورد گزارش متفرقه مردمی در سامانه ثبت شده است و از مردم میخواهیم که تمامی تخلفات مرتبط با شبکه بهداشت را از طریق سامانه ۱۹۰ به صورت رایگان و شبانه روزی گزارش داده  تا بتوانیم با متخلفان برخورد کنیم .

وی در ادامه افزود : در ایام نوروز ۱۹۸ مورد برخورد با دست فروشان صورت گرفت که در مقایسه با سال قبل ۲۰۰ درصد افزایش داشت .

پارسا گفت: در ایام نوروز ۲ اکیپ نظارتی صبح و عصر در سطح شهرستان بازدید هایی را انجام داده اند که از این میان ۵۰۰۰ نفر ساعت در حوزه بهداشت محیط فعالیت صورت گرفته است .

خبرنگار: حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز