کد خبر : 45612 ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۸:۳۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

خط یک متروی اصفهان پایان سال به ایستگاه دفاع مقدس می‌رسد

خط یک متروی اصفهان تا پایان سال به ایستگاه دفاع مقدس در ترمینال صفه اصفهان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، قدرت‌الله نوروزی در جلسه هیئت مدیره سازمان قطارشهری اصفهان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در طی ماه‌های گذشته به منظور تکمیل خط یک مترو اظهار داشت: به جرأت می‌گوییم که قطارشهری اصفهان در چهار ماه گذشته به اندازه ۴ سال، کار کرده و امروز اتفاقات خوبی در آن صورت گرفته است.

وی افزود: روند تکمیل متروی اصفهان در چند ماه گذشته جای تقدیر دارد و‌خوشحالم که می‌توانیم به قول خود در این زمینه عمل کنیم.

شهردار اصفهان به زمان‌بندی این پروژه اشاره و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، قطار خط یک متروی اصفهان تا پایان امسال به ایستگاه دفاع مقدس در صفه می‌رسد و همزمان مسافرگیری از دسترسی‌های ایستگاه‌ها نیز صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: تأکید من به مسئولان سازمان قطارشهری این است که کیفیت کار در ساخت ایستگاه‌های مترو فدای سرعت نشود و ایستگاه‌ها در کیفیت مناسبی تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

جهش قابل توجه تعداد مسافران با رسیدن مترو به ایستگاه صفه

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: در حال حاضر تعداد اتوبوس‌هایی که در خط صفه- ملک‌شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار زیاد است و این موضوع اهمیت تکمیل خط یک مترو را بیش از پیش مشخص می‌کند.

فتح الله معین ادامه داد: بدون شک اگر خط یک از شهرک قدس تا ایستگاه صفه تکمیل شود، شاهد جهشی اساسی در تعداد مسافران این خط شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: با توجه به این موضوع و اهمیت کار، باید تمرکز لازم در یک ماه باقیمانده بر مسئله تکمیل خط یک معطوف شود تا مردم شاهد بهره‌برداری آن باشند.

تکمیل فعالیت‌های باقیمانده خیابان چهارباغ عباسی

سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی خیابان چهارباغ عباسی در خصوص مترو صورت گرفته و در حال حاضر امکان باز شدن مسیر شرقی و غربی این خیابان وجود دارد. با این کار، فعالیت‌های کارگاهی به رفوژ میانی خیابان چهارباغ عباسی خلاصه می‌شود و فنس‌های خیابان باز خواهد شد.

محمد نورصالحی افزود: مجموعه شهرداری اصفهان تلاش می‌کند که سطح خارجی ایستگاه‌ها از نظر پیاده‌روسازی، روشنایی و موارد دیگر آماده شود.

وی تصریح کرد: خطوط دو و سه و همچنین توسعه خط یک متروی اصفهان نیز مد نظر قرار داشته و اقدامات عملیاتی در خصوص آن‌ها صورت می‌گیرد.

سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه خاطرنشان کرد: سازمان قطارشهری اصفهان همه تلاش خود را به این موضوع معطوف کرده که زمینه تکمیل خط یک متروی اصفهان را فراهم آورده و این خواسته بحق مردم اصفهان را عملیاتی کند.

مسافرگیری خط یک متروی اصفهان تا ایستگاه صفه انجام می‌شود

مشاور عالی شهردار اصفهان نیز در این جلسه با ارائه توضیحاتی از آخرین مراحل تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: برنامه ما این است که تا پایان سال، مسافرگیری خط یک متروی اصفهان تا صفه صورت گیرد و تلاش می‌کنیم به هدف خود در این خصوص دست پیدا کنیم.

شعرباف افزود: ایستگاه امام حسین(ع) در دروازه‌دولت اصفهان، تا پایان سال با دسترسی شمال شرقی در محل پمپ بنزین سابق در اختیار شهروندان عزیز قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ورودی دیگر این ایستگاه نیز در سه ماهه نخست سال آینده تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: فعالیت اجرایی ایستگاه انقلاب به منظور مسافرگیری نیز تا پایان سال به پایان می‌رسد و در دسترسی غربی خود در ابتدای خیابان عباس‌آباد آماده پذیرایی مسافران عزیز خواهد بود.

مشاور عالی شهردار اصفهان، درباره ایستگاه‌های باقیمانده خط یک مترو نیز گفت: ایستگاه‌های دانشگاه، کارگر و صفه نیز تکمیل شده‌اند و ایستگاه کوی امام نیز تا پایان سال به شرط تأمین مالی تکمیل می‌شود. امیدوارم که با تأمین مالی پروژه و‌رفع مشکلات موجود در این زمینه، گام‌هایی اساسی در این زمینه برداشته شود.

الویت‌بندی در زمینه اجرا د‌ر خطوط مترو مشخص شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان نیز درباره اولویت‌های آینده حمل‌ونقل ریلی شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر منابع مشخص بوده و در این زمینه محدودیت نیز داریم، باید اولویت‌های اختصاص بودجه و اولویت‌بندی در زمینه اجرا د‌ر خطوط مترو مشخص شود

علیرضا صلواتی ادامه داد: سیاست‌گذاری منابع و اولویت‌گذاری در این خصوص اهمیت قابل توجهی داشته و پیشنهاد این است که تمرکز لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی به اهمیت بهره‌برداری مترو و فعالیت‌های آن اشاره و تصریح کرد: باید کاری کنیم که جمعیت استفاده‌کنندگان از مترو از روزانه ۲۰ هزار نفر به ۱۰۰ هزار نفر در روز برسد.

ارسال دیدگاه

عکس روز