کد خبر : 45609 ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۸:۲۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی بالای ماموران پلیس برای حوادث پیش‌بینی نشده

جانشین معاون تربیت و آموزش ناجا با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی از آمادگی جسمی و روحی بالا برای مواجهه با هرگونه حوادث پیش بینی نشده برخوردارند گفت: تاکنون چندین بار رفتارهای حرفه‌ای گرایانه پلیس مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا جهانگیری در آئین افتتاحیه نخستین دوره مسابقات سراسری مهارت‌های پلیسی کارکنان ناجا به میزبانی مرکز آموزش شهید بهشتی اصفهان اظهار داشت: این مسابقات نمایش توانمندی‌ها و مهارت‌های نیروهای پلیس در زمینه‌های آمادگی جسمانی، دفاع شخصی، تیراندازی عملیاتی و مهارت‌های عمومی و انتظامی است.

وی افزود: در این مسابقات بیش از ۴۰ تیم از پلیس‌های تخصصی، مراکز آموزش ناجا و فرماندهی انتظامی استان‌ها  در ۵ روز با هم به رقابت می‌پردازند و مراسم اختتامیه نیز با حضور فرمانده ناجا برگزار می‌شود.

جانشین معاون تربیت و آموزش ناجا با بیان اینکه ما در ورزش به رفاقت می‌پردازیم نه رقابت، بیان کرد: این رفاقت‌ها سبب می‌شود که ماموران با آمادگی بالای جسمی و روحی ماموریت‌های محوله را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم انجام دهند.

وی ادامه داد: در فرهنگ اسلامی ما از برنده به عنوان قهرمان نام برده می‌شود و ما به دنبال حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی همراه با اخلاق، متانت و رأفت اسلامی و پایه‌گذاری ارزش‌های انقلاب هستیم.

جهانگیری هدف از برپایی مسابقات ورزشی در نیروی انتظامی را کسب معنویت، بالا بردن مهارت‌های فردی و نمایش توانمندی و اقتدار پلیس نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: تمام این اقدامات برای این است که حضور پلیس در جامعه باید امنیت‌ساز باشد، برای مردم آسایش به ارمغان بیاورد و آرامش را از متخلفان سلب کند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای بالا بردن آمادگی خود به منظور دفاع از حریم ولایت و امنیت نظام جمهوری اسلامی ورزش می‌کنیم و با برگزاری این مسابقات به کسانی که ماموران پلیس را مورد نقد قرار می‌دهند پاسخ خواهیم داد.

جانشین معاون تربیت و آموزش ناجا تصریح کرد: ماموریت‌هایی که امروز پلیس در رابطه با کنترل اجتماعات، تامین امنیت مراسم پیاده‌روی اربعین، ماموریت ایام نوروز و غیره انجام می‌دهد در مجموع نشان دهنده آمادگی بالای پلیس است.

وی افزود: در حوادث دی ماه و حادثه‌ای که اخیراً در خیابان پاسداران تهران رخ داد، عملکرد نیروهای انتظامی به گونه‌ای بود که همه مسئولان کشور به شرایط آمادگی جسمی و روحی و نحوه برخورد و حرفه‌ای‌گرایی پلیس اذعان داشتند.

جهانگیری بیان کرد: امروز پلیس ایران یک پلیس ارزشی و اخلاق محور است و براساس مهارت‌های علمی و فنی و هوشمندانه، عمل می‌کند. برخورد نیروها منطبق با قانون نظام جمهوری اسلامی است و ضمن دارا بودن اشرافیت اطلاعاتی، آمادگی مواجهه با هرگونه حوادث پیش‌بینی نشده را هم دارد و امسال این شرایط برای پلیس فراهم بود و به نحو احسن توانست ماموریت‌هایش را انجام دهد به گونه‌ای که چندین بار رفتارهای حرفه‌ای گرایانه پلیس مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت.

وی این موفقیت را نشان دهنده توجه به موضوع آموزش، توجه به محتوایی بودن و مهارتی بودن آموزش‌ها و فرماندهی هوشمندانه فرمانده نیروی انتظامی و برنامه‌ریزی دقیق معاونت تربیت و آموزش ناجا و همکاری پلیس‌های تخصصی عنوان کرد.

جانشین معاون تربیت و آموزش ناجا گفت: با توجه به اینکه پلیس‌های جهان در مسابقاتی با عنوان “مسابقات پلیس و آتش‌نشانان” شرکت می‌کنند برنامه‌ریزی خواهیم کرد تا در ۲ سال آینده که این مسابقات در کشور چین برگزار می‌شود حضوری مقتدرانه داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز