کد خبر : 45384 ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۳:۴۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

روحانی: کمک ایران به عراق و سوریه به ثمر نشست/ ما بر تروریسم پیروز شدیم

رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن گفت: کمک ایران به عراق و سوریه به ثمر نشست.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حجت‌الاسلام حسن‌ روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم بزرگداشت  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران طی سخنانی اظهار داشت: بسیار خرسندم که در سی و نهمین سالگرد انقلاب عظیم اسلامی ایران به عنوان نماینده ملت ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از خداوند بزرگ عظمت و درود فراوان برای روح امام راحل و ارواح طیبه همه شهیدانی که بانثار جان خود انقلاب بزرگ این سرزمین را به پیروزی رساندند، طلب می‌کنم.

وی با اشاره به ویژگی ۲۲ بهمن امسال گفت: امسال ویژگی دیگری هم دارد و آن اینکه وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم. سال آینده که چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است باید به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد. از لحاظ تاریخی بخواهیم یا نخواهیم سال آینده چهلمین سال انقلاب اسلامی است.

روحانی گفت: در واقعیت باید وحدت و اتحاد علمی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم. دولت، بخش خصوصی نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند تا دهه فجر سال آینده، دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد. اینکه در همین روزها ما شاهد بودیم در یک روز و در یک استان ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شد که بخش بزرگ آن هم بخش خصوصی بود به معنای آن است که ملت ما بیش از گذشته برای آبادانی کشور و عظمت کشور امید دارد.

رئیس جمهور افزود: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه باهم بودیم. در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند، به طور طبیعی برخی‌ها خودشان خواستند از قطار انقلاب پیاده شدند و برخی هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و امروز باید همه را دو مرتبه به سوار شدن برقطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم. ماهمه یک ملت هستیم. ما همه یک آرمان داریم. ما همه در پی عظمت ایران بزرگ هستیم.

وی با بیان اینکه ما در پی تفوق فرهنگ اسلام و هویت ایرانی اسلامی در دل جوانان عزیزمان هستیم، تصریح کرد: باید سال آینده شاهد وحدت و انسجام بیشتر ملی باشیم. امروز در سرزمین‌مان به اتحاد و همدلی همه اصولگرایان، همه اصلاح طلبان، همه اعتدالگرایان  و همه ملتی که به قانون اساسی  اعتقاد دارند، داریم.

روحانی تاکید کرد: هر‌کس به این قانون اساسی عقیده دارد، انقلابی است. تمام اقوام ایرانی تمام مذاهب ایرانی شیعه و سنی، تمام ادیان، اسلام و مسیحیت و یهود و زرتشتی هرکس که این قانون اساسی را قبول دارد که معیار ماست، انقلابی است و باید به او احترام بگذاریم. بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث امام (ره) قانون اساسی ماست. این معیار را همواره به عنوان معیار اساسی برای وحدت و اتحاد باید بدانیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز