کد خبر : 45298 ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۹:۰۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان برگزار گردید

، جواد سلطانی سرپرست فرمانداری مبارکه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان مبارکه از اقدامات اداره ثبت احوال و همکاری دستگاههای ذیربط در خصوص ثبت به موقع وقایع چهارگانه حیاتی(تولد ، فوت ، ازدواج و طلاق) در شهرستان مبارکه

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، جواد سلطانی سرپرست فرمانداری مبارکه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان مبارکه از اقدامات اداره ثبت احوال و همکاری دستگاههای ذیربط در خصوص ثبت به موقع وقایع چهارگانه حیاتی(تولد ، فوت ، ازدواج و طلاق) در شهرستان مبارکه تشکر نمود و افزود: مبنای برنامه ریزی ها برای آینده بر پایه اطلاعات صحیح است و آنچه در فعالیت های ثبت احوال اهمیت بسزایی دارد ثبت اطلاعات درست و به موقع می باشد.

وی با تاکید بر فرهنگسازی و اطلاع رسانی به مردم عزیز در خصوص اعلام به موقع تولد و وفات ،عنوان کرد: شهرداری ها ، دهیاری ها و مراکز بهداشتی شهرستان موظفند همچون گذشته آمار ولادت و فوت در اسرع وقت به ثبت احوال ارسال نمایند.

سلطانی با اشاره به لزوم ارائه خدمات دهی در شهر زیباشهر با توجه به جمعیت سی هزار نفری آنجا، خواستار تامین نیروی انسانی در شهر زیباشهر و مرتفع نمودن مشکلات آنجا در حوزه ثبت وقایع حیاتی شد.

در ادامه مدیر کل ثبت احوال استان حسین غفرانی کجانی با اشاره به ثبت ۶۳/۹۹ درصد ولادت و۹۹/۳۱ وفات درصد در مهلت قانونی در شهرستان مبارکه ، از تلاشها و پیگیریهای فرماندار به عنوان رئیس شورای هماهنگی وقایع حیاتی شهرستان و پیگیری های اداره ثبت احوال و ادارات ذیربط در شهرستان مبارکه که منجر به تحقق این امر گردید تشکر نمود.

وی با اشاره به صدور حدود ۵۶ درصد کارت ملی هوشمند ،خاطر نشان ساخت: کارت ملی هوشمند پدیده ی جدید ، نوین و قابلیست که اگر این پروژه در سال آینده تمام شود، در تحولات علمی ، فرهنگی و اقتصادی جامعه ی ما تاثیر گذار خواهد بود.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به کاهش جمعیت جوان و افزایش جمعیت میانسالی ، ابراز داشت‌: بالا رفتن سن ازدواج، ناباروری،افزایش طلاق،وجود تفکر فرزند کمتر زندگی بهتر و .. از جمله معضلاتی است که باعث می شود کشور به سمت میانسالی پیش برود .

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به تشکیل کمیته ی راهبردی جمعیت در استان،خواستار تشکیل این کمیته در شهرستان شدند.

ارسال دیدگاه

عکس روز