کد خبر : 45283 ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۵۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مواد اولیه کارخانه اکریلیک ۱ و ۲ پلی‌اکریل هنوز وارد ایران نشده است

دبیر شورای اسلامی کار شرکت پلی‌اکریل گفت: متأسفانه هنوز مواد اولیه کارخانجات اکریلیک ۱ و ۲ پلی‌اکریل وارد ایران نشده و براساس خبرهای واصله اواخر بهمن‌ماه مواد اولیه این دو کارخانه به ایران می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از تسنیم ، علی خرمی  درباره آخرین وضعیت شرکت پلی‌اکریل اظهار داشت: تمامی پرسنل پلی‌اکریل ۱۵ بهمن‌ماه به کارخانه بازگشتند، ولی متأسفانه مواد اولیه کارخانجات اکریلیک ۱ و ۲ هنوز وارد ایران نشده و براساس خبرهای واصله اواخر بهمن‌ماه مواد اولیه این دو کارخانه به ایران می‌رسد.

وی با بیان اینکه تنها در پلی‌اکریل، کارخانه پلی‌استر روزانه ۸۰ تن الیاف تولید می‌کند، افزود: قسمت “یارن” قدیم هم که قرار بود به چرخه تولید بازگردد متأسفانه همچنان تعطیل و از چرخه تولید بازمانده است.

دبیر شورای اسلامی کار پلی‌اکریل تصریح کرد: قرار بر این بود براساس توافق بین پلی‌اکریل، پالایشگاه، پتروشیمی و استانداری اصفهان درباره تخصیص ماهانه، ۳۵۰۰ تن “پارازایلین” به صورت اعتباری ۴ ماهه به مجموعه پلی اکریل و(DMT) اختصاص پیدا کند تا هم کارخانه پلی‌استر به ظرفیت ۱۰۵ تن الیاف پلی‌استر در روز برسد و هم اینکه قسمت “یارن” قدیم با تولید روزانه ۴۵ تن تولید نخ راه‌اندازی شود ولی متأسفانه به‌‌رغم تلاش‌های صورت گرفته مسئولان هنوز این مهم صورت نگرفته و روزانه فقط برای تولید فعلی مواد وارد شرکت می‌شود.

خرمی با بیان اینکه این صنعت عظیم نیاز به حمایت‌های بیشتری دارد، گفت: عاجزانه از مسئولان درخواست داریم با همت بلند خود به داد این صنعت مادر برسند، از طرفی هم به فکر کارگران این مجموعه باشند که شب عید شرمنده خانواده خود نباشند و از این نگرانی و سر درگمی بعد از گذشت حدود ۳ سال در بیایند، چرا که کارگران پلی اکریل با بیم و امید به کار خود بازگشتند.

وی گفت: ۱۲۰۰ نفر از کارگران طی ماه‌های گذشته بیمه بیکاری دریافت می‌کردند، مابقی کارگران هم ۴ ماه ۳۰۰ هزارتومان، ۲ ماه ۷۰۰ هزارتومان و ۳ ماهه حدود ۵۰ درصد حقوق دریافت کردند.

دبیر شورای اسلامی کار پلی‌اکریل با بیان اینکه از آخرین حقوق کامل به کارگران ۱۶ ماه می‌گذرد، اضافه کرد: طی این ۱۶ ماه کارگران پلی اکریل حقوق خود را به صورت نصفه و نیمه دریافت کردند و ۱۶ ماه است که به صورت کامل حقوق دریافت نکرده‌اند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

عکس روز