کد خبر : 45257 ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۷:۴۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مبارکه برگزار گردید

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران مبارکه: دستگاههای اجرایی موظف هستند در راستای پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تعامل و همکاری لازم را با شبکه دامپزشکی شهرستان داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران مبارکه: دستگاههای اجرایی موظف هستند در راستای پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تعامل و همکاری لازم را با شبکه دامپزشکی شهرستان داشته باشند.
جواد سلطانی سرپرست فرمانداری ضمن تبریک ایام ا… دهه فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی ، با اشاره به بحران خیزی کشور و وقوع حوادث طبیعی و همچنین حوادث انسان ساز در سطح کشور مانند رخداد زلزله غرب کشور ، خشکسالی وکاهش منابع آبی در سطح کشور ، از تعامل و همکاری مسئولان دستگاه های متولی با شبکه دامپزشکی شهرستان در مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان تشکر نمود و بر مدیریت حوادث درکاهش و به حداقل رساندن خسارات تاکید نمود.
سلطانی با تاکید بر استمرار تعامل و همکاری همه دستگاهها با شبکه دامپزشکی شهرستان در خصوص پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزود : بایستی ورود و خروج انواع طیور ((مرغ ؛ بوقلمون ، جوجه های رنگی ، غاز ، اردک ، پرندگان زینتی ، شتر مرغ ، بلدرچین ، کبک و …. )) کنترل گردد و از ورود و خروج خودروهای حمل طیور بدون مجوز جلوگیری به عمل آید.
سلطانی از شهرداریها و دهیاریها خواست با هماهنگی نیروی انتظامی و شبکه دامپزشکی بمنظور پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ، از فروشندگان دوره گرد انواع پرندگان و جوجه های رنگی در بازارهای روز در سطح شهرها و روستاها جلوگیری نمایند.

گفتنی است در این جلسه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گزارشی از وضعیت بیماری در شهرستان مبارکه و شهرستان های همجوار ارائه نمود و تصمیماتی در خصوص پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اتخاذ گردید.

ارسال دیدگاه

عکس روز