کد خبر : 299 ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت [ ۷:۳۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور فولاد مبارکه در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو

رییس کمیسیون معادن و صنایع مجلس شورای اسلامی، حضور شرکت‌های قدرتمند در عرصه فولاد که برخی از آنها غول‌های صنعت فولاد جهان به شمار می‌آیند را فرصت مناسبی دانست و با بیان اینکه رشد ۱۰۰درصدی شرکت‌های خارجی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو نشان از شرایط و فضای جدید حاکم بر کشور دارد، گفت: […]

رییس کمیسیون معادن و صنایع مجلس شورای اسلامی، حضور شرکت‌های قدرتمند در عرصه فولاد که برخی از آنها غول‌های صنعت فولاد جهان به شمار می‌آیند را فرصت مناسبی دانست و با بیان اینکه رشد ۱۰۰درصدی شرکت‌های خارجی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو نشان از شرایط و فضای جدید حاکم بر کشور دارد، گفت: حضور ۹۵ شرکت خارجی را می‌توان به معنای تمایل و علاقه برای حضور در ایران و همکاری مشترک قلمداد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، در دوازدهمین نمایشگاه ایران متافو که با حضور ۲۱۷ شرکت داخلی و ۹۵ شرکت خارجی در عرصه های مختلف صنایع معدنی همراه بود، رحمانی اظهار کرد: باید از فرصت نمایشگاه‌های این چنینی بهترین استفاده را برد و از آن برای حمایت از تولید ملی بهره گرفت. از طرفی این نمایشگاه و برنامه‌های ارائه شده در آن، می‌تواند فعالان این صنعت را برای رسیدن به اهداف تعیین شده در چشم انداز ۱۴۰۴ برای تولید ۵۵میلیون تن فولاد یاری کند. شرکت‌های ایرانی و خارجی ضمن آشنایی با یکدیگر، می‌توانند به تبادل اطلاعات و دانش فنی بپردازند و با بستن قراردادهای بلندمدت در این زمینه به اهداف مشترک دست یابند.

رییس کمیسیون معادن و صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که باید برای رسیدن به تولید ۵۵میلیون تن فولاد، به تکمیل زنجیره تولید و قرار گرفتن تمامی حلقه‌ها در کنار یکدیگر توجه کرد، افزود: باید برای ماده اولیه تولید فولاد که همان سنگ آهن است تا تولید محصول نهایی یعنی فولاد، برنامه ریزی شود.

رحمانی درباره آخرین فناوری‌های صنعت فولاد که به ایران وارد شده، اظهار کرد: توانمندی‌های صنعت فولاد ایران مطابق با فناوری‌های روز جهان است. در این بخش ممکن است برای ساخت تجهیزات و فناوری‌ها به شکل صددرصد به خودکفایی نرسیده باشیم، اما باید از شرایط جدید و رفع تحریم‌ها استفاده بهینه کرده و زمینه را برای توسعه این بخش فراهم کنیم.

وی ادامه داد: صنایع معدنی ایران از جمله صنایع فولادی باید در حوزه‌های جدید هم‌چون فولادهای آلیاژی و خاص بیشتر ورود کند، زیرا ایران به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود و در سایه برنامه‌ریزی برای تولید فولادهای آلیاژی و خاص می‌توان با کمک فعالان این حوزه به اهداف خود در سند چشم انداز ۱۴۰۴ دست یافت و علاوه بر تولید محصول مورد نیاز کشور بخشی از آن را صادر کرد.

رییس کمیسیون معادن و صنایع مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید در بیشتر برنامه‌ها به سمت و سوی افزایش سرانه فولاد پیش برویم، تصریح کرد: سرانه مصرف فولاد در ایران کم است بنابراین کشوری که در حال صنعتی شدن است باید میزان مصرف خود را افزایش دهد.

نمایشگاه ایران متافو۱۴۰۴ میزبان تعداد بسیاری از شرکت‌های بزرگ و پیشرو در عرصه صنایع معدنی بود و در آن از آخرین دستاوردها، دانش فنی روز جهان، فناوری‌ها و… رونمایی شد. بخش‌های مختلفی مانند آهن و فولاد، فناوری‌های ساخت فولاد، مهندسی، تهیه، نصب و اجرای EPC، تجهیزات و ماشین آلات (کوره‌ها، بوته آهنگری، پاتیل، غلتک، مشعل‌ها، گلوله‌های آسیابی، بلبرینگ‌ها، وسایل سنجش و اندازه گیری، ماشین آلات و تجهیزات گرمایش و سخت کننده، ماشین آلات لیزری)، آلومینیوم، فلزات غیرآهنی، معدن و صنایع معدنی، تجهیزات و ماشین آلات، خدمات پیمانکاری، کوره‌های صنعتی، سیمان، سیستم‌های اندازه گیری، دوربین‌های کنترل کوره و مشعل و… در این نمایشگاه ارائه شد.

در جریان برگزاری این نمایشگاه ۹۵ شرکت خارجی در این نمایشگاه از کشورهای آلمان، استرالیا، اسپانیا، انگلستان، امارات متحده عربی، ایتالیا، بلغارستان، تایوان، ترکیه، چک، روسیه، سوئیس، سوئد، فرانسه، چین، هند و هلند حضور داشتند.

 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

عکس روز