کد خبر : 26018 ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۲۰:۴۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهردار مبارکه در گفت و گو با سیمای استان : تمامی مباحث پیش آمده در خصوص سالن فرهنگسرای غدیر کذب محض است

محمد شرفا شهردار مبارکه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سیمای استان در خصوص مباحث پیش آمده از سوی بعضی هنرمندان در خصوص اجرای تئاتر در قسمتی از قبرستان مبارکه گفت: هرچند متولی مستقیم برنامه های فرهنگی شهرداری نیست ولی اعتقاد داریم باید به فرهنگ شهر کمک کنیم ولی از سوی این هنرمندان هیچگونه مکاتبه ای جهت اختصاص فضا برای تمرین تئاتر نشده است .

محمد شرفا شهردار مبارکه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان در خصوص مباحث پیش آمده از سوی بعضی هنرمندان در خصوص اجرای تئاتر در قسمتی از قبرستان مبارکه گفت: هرچند متولی مستقیم برنامه های فرهنگی شهرداری نیست ولی اعتقاد داریم باید به فرهنگ شهر کمک کنیم ولی از سوی این هنرمندان هیچگونه مکاتبه ای جهت اختصاص فضا برای تمرین تئاتر نشده است .

شهردار مبارکه افزود : سالن فرهنگسرای غدیر پس از گذشت ۲۵ سال در حال مرمت و بازسازی است و پس از اتمام در اختیار شهروندان  و هنرمندان قرار خواهد گرفت .

شرفا به بحث سینما و مطالبه ی عمومی مردم در این خصوص اشاره کرد و گفت : در اردیبهشت ماه گذشته در نشستی که با مسئولان اداره ارشاد استان و شهرستان داشتیم مقرر شد با انجام تغییرات و بهسازی بتوان از سالن فرهنگسرای غدیر جهت پخش فیلم های سینمایی نیز استفاده کرد که  این پروژه با جدیت تمام در حال اجرا می باشد .

و در واکنش به برخی مصاحبه ها در خصوص بها ندادن به برخی هنرمندان بومی گفت: افتخار ما این است طی چند سال گذشته بیشترین برنامه های هنری را در شهرستان داشته ایم . به عنوان مثال سال گذشته در پارک گل نرگس ده شب  جشنواره فرهنگی شهروند برگزار شد که در تمامی تئاتر ها از هنرمندان بومی شهرستان استفاده شد.

شهردار مبارکه افزود : در تئاتر خیابانی کنترل خشم ، جشنواره شهروند ،جشنواره  من انقلابی ام ، برنامه های دهه فجر،  جشنواره  نوروزگاه در ارگ تاریخی نهچیر و … از نیروی های بومی استفاده شده و اعتقاد داریم که باید از ظرفیت های  هنرمندان  شهرستان در برنامه ها استفاده شود.

محمد شرفا در خصوص برخی شایعات در خصوص مبالغ دریافتی شهرداری از هنرمندان گفت: از هیچ هنرمندی جهت تمرین  سالن فرهنگسرای غدیر تا به امروز ریالی دریافت نگردیده است و مباحث پیش آمده کذب محض است.

وی با اشاره به فعالیت برخی گروههای هنری شهرستان در مکانهای متعلق به شهرداری بیان داشت: پس از آغاز مراحل بازسازی سالن فرهنگسرا بعضی از گروه ها ی هنری با مکاتبه ای که با شهرداری جهت دریافت فضا برای تمرین داشتند، مکانهایی برای تمرین این عزیزان در مجموعه ی غدیر اختصاص داده شد.

شهردار مبارکه به طرح سینما سلام نیز اشاره کرد و گفت: در بحث سینما سلام که در شهرستان مطرح شده با توجه به ظرفیت هایی که از طریق استان اختصاص داده می شود در این سالن فیلم های سینمایی اکران میگردد و قرار نیست که این سالن فقط به نمایش فیلم  اختصاص داده شود و جهت برنامه های فرهنگی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت  .

وی در پایان گفت : از سوی شهرداری مبارکه هیچ سالنی نمایشی در شهر تعطیل نشده و از سوی این گروه هنری نیز هیچ گونه مکاتبه ای جهت اختصاص فضا برای تمرین انجام نشده است .

خبرنگار/حامدکیانی

دیدگاه کاربرانکل نظرات :4
 • Amir nejati

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  باسلام
  ازشهردار مبارکه آقای شرفا کمال تقدیر و تشکر را داریم که بدرستی و بحق دراین چندسال گذشته به هنرمندان شهر بهای زیادی دادند که درسالهای اخیر بی سابقه بودهمچنین از روابط عمومی شهرداری آقای کیانی نیز کمال تقدیر و تشکر را داریم.
  سرپرست گروه سرود بچه های آسمان


  پاسخ

  • moslem noori

   تاریخ : ۱۷ - مرداد - ۱۳۹۶

   (0) (0)

   با سلام
   آقای نجاتی شما چون برای کارهاتون نیازی به سالن ندارید پس خبر از همسایه ندارید..من نمیدونم بها رو در چی میبینید شاید در پول..اگر امسال شما که به عنوان هنرمند در حال فعالیت هستن ابن تمجید های بی مورد را انجام نمیدادید شاید سالن استانداردی داشتیم.


   پاسخ

 • صالح

  تاریخ : ۱۷ - مرداد - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  سلام…خدمت اقای نجاتی .لطفا شما در رابطه با موضوع تئاتر که زمینه فعالیت شما نیست نظر ندهید..ما پانزده ساله سختی راهه این مسیر رادیدیم و چشیدیم..
  جناب اقای شرفا برای سالنی که وجود خارجی ندارد .چه مکاتبه ای میکردیم…گروه های دیگر هم که مکاتبه کردند که در کلاس ها مشغول تمرینند…ما وجود داریم….با تشکر


  پاسخ

 • امیر

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۳۹۶

  (0) (0)

  جناب آقای نوری عزیز بنده اتفاقا برای کارهام نیاز به سالن دارم و به دفعات از سالن فرهنگسرا ، مرکز تحقیقات و هلال احمر استفاده کردم و برای هماهنگی هیچ کدوم هیچ مشکلی نداشتم اگر بنده بهای هنر را در پول میدیدم الان حدود یک سال و نیم است بخاطر اجرای برنامه از ادارات و ارگانهای مختلف طلب دارم پیگیر، اونها میشدم، دوست عزیز بهای هنر در روح لطیف هنرمند است نه در پول.تمجید بنده هم از آقای شهردار بی مورد نیست و اولین بار هست که از کسی به این شکل تمجید میکنم چون بحق حداقل در دوسال گذشته شاهد این بودیم که در برنامه های شهر به هنرمندان و جوانان فعال شهر بهای بیشتری نسبت به سالهای گذشته داده شده است.جناب آقای نظری عزیز موقعی که شهردار توی حرفاشون اسم از هنرمندان شهر میارند شامل همه ی زمینه هامیشه نه فقط تئاتر که زمینه فعالیت شما دوست بزرگوار هست ، پس بنده هم حق نظر دادن دارم. شما سختیای کار خودتونو دارید ماهم سختیای کار خودمونو .
  به قول شما برای سالنی که وجود خارجی نداره مکاتبه ای نکردید اما برای همین سالن که میگید وجود خارجی نداره شهردار و شهرداری رو توی رسانه ها زیر سوال میبرید؟! آقای نوری شما که از هنرمندای خوب دیزیچه ای هستید چرا برای تمریناتتون از سالن خوبی که توی دیزیچه هست استفاده نمیکنید یا چرا موقعی که سالهای گذشته شهرداری دیزیچه برای برنامه هاشون از گروههای خارج از شهرستان استفاده میکرد و پولهای کلان خرج میکرد و ما باهاشون بحث و جنگ وجدل داشتیم شما دغدغه ی هنرمندا رو نداشتید؟!آقای نظری شما که از هنرمندای خوب زیباشهر(لنج) هستید چرای برای تمرین گروهتون از سالن خوبی که شهرداری زیباشهر داره استفاده نمیکنید؟!
  چطوری هست که در دهه فجر یکی از گروههای تئاتر شهر بیش از ده شب در سالن فرهنگسرا اجرای برنامه داشتند چطوریه که در حال حاضر یکی از هنرمندای شهر سالن هلال احمر رو برای یکسال که پنج شنبه شبها برنامه داشته باشه گرفته ولی شما نخواستید سالن بگیرید؟! یا سالن ندادند؟!حالا همه ی اینها به کنار آیا دوستای عزیز من ما توی شهرستان مبارکه پارک خوب کم داریم؟! اگر قصد و غرضی در کار نبودنمیشد بجای تمرین در قبرستان توی یکی از این پارکها تمرین کرد؟! آیا ما خودمون که هنرمند هستیم شان و منزلت هنر وشخصیت هنرمندان رو زیر سوال نبردیم؟!آیا اینکار صحیح بود که مسئله ی به این سادگی رو تیتر برنامه ای بکنیدکه مجری اون هنوز نمیتونه تشخیص بده که مبارکه یک شهر است و فولاد مبارکه یک کارخانه و ما چیزی بنام شهردای فولاد مبارکه نداریم؟!
  بهر حال ماخدمت همه ی شما هنرمندان عزیز ارادت داریم و در محضرتون درس پس میدهیم.


  پاسخ

ارسال دیدگاه

عکس روز