کد خبر : 19181 ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۷:۰۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جوانان و نوجوانان عاشورایی شهرستان مبارکه درقالب کاروان راهیان نور به مقصد کردستان “سرزمین مجاهدتهای خاموش” اعزام می شوند

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مدیر هیات جوانان و نوجوان عاشورایی شهرستان مبارکه، از اعزام جوانان و نوجوانان عاشورایی به اردوی راهیان نور کردستان در هفدهم مرداد ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مدیر هیات جوانان و نوجوان عاشورایی شهرستان مبارکه، از اعزام جوانان و نوجوانان عاشورایی به اردوی راهیان نور کردستان در هفدهم مرداد ماه سالجاری خبر داد.

علیرضا اسلامی فر اظهار داشت: راهیان نور کردستان ویژه تابستان سال ۹۶با همکاری هیات رزمندگان اسلام استان برگزار و زایرین در این سفر از یادمان شهید بروجردی، باشگاه افسران سنندج،تپه الله اکبر، یادمان شهدای سنندج،روستای دزلی(منطقه عملیاتی والفجر۱۰)، دره شیلر(منطقه عملیاتی والفجر۴)،دزیاچه زریوار(قایق سواری)  ونهایتا ازبازارچه مرزی مریوان بازدید می‌کنند.

به گفته اسلامی فر مهلت ثبت نام راهیان نور کردستان ؛ ۱۵ الی ۲۵ تیرماه ۹۶ می باشد که علاقمندان می توانند جهت ثبت نام همه روزه یکساعت قبل از مغرب به دفترهیات جوانان و نوجوانان عاشورایی شهرستان مبارکه واقع در طبقه زیرزمین مسجد جامع مبارکه مراجعه نمایند

اسلامی فر همچنین با بیان اینکه اردوهای راهیان نور جنوب و غرب کشور تفاوت های خاصی با یکدیگر دارند، تصریح کرد: در مناطق عملیاتی جنوب، کشور ایران با دشمنی در مقابل مبارزه می‌کرد که امکانات، سلاح، تجهیزات و ادوات آن و منطقه و محدوده جغرافیایی درگیری مشخص بود اما در منطقه شمال غرب شرایط متفاوت تری داشتیم.

وی در توضیح بیشتر این تفاوتها اضافه کرد: حساب مردم مسلمان شمال غرب کردستان از منافقان جدا بود و مردم مسلمان و اهل سنت منطقه ابراز وفاداری خود را به انقلاب و نظام با تقدیم شهدای زیاد با عنوان شهدای پیشمرگ مسلمان و شهدای بومی منطقه کردستان و آذربایجان غربی در راستای مبارزه با ضدانقلاب اعلام کردند.

مدیر هیات جوانان و نوجوان عاشورایی شهرستان مبارکه با بیان اینکه عناصر ضدانقلاب از ۱۵ روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شروع به برنامه ریزی، توطئه چینی و جذب نیرو و استقرار آنها در این مناطق کردند، تاکید کرد: اوایل انقلاب، کردستان در اختیار نیروهای خودی بود ولی با توطئه گروهک ها و خیانت هیئت حسن‌نیت دولت موقت، کردستان از دست نیروهای انقلاب خارج شد.

اسلامی فر همچنین گفت:حوادث مختلف در این منطقه خصوصا درپاوه و سنندج همچون حمله به بیمارستان و به‌ شهادت رساندن مجروحان و به طور کلی شرایط سخت این منطقه موجب شد تا در تاریخ ۲۸ مردادماه سال ۵۸ امام خمینی‌ (ره) در پیامی خواستار آزادسازی پاوه و اعزام رزمندگان به این مناطق شدند که خیل عظیم رزمندگان در این منطقه حضور پیدا کردند.

اسلامی فر با اشاره به اینکه استان اصفهان نقش تاثیرگذاری در کردستان به ویژه شهرهای سنندج و مریوان داشته است، گفت: بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از شهدای استان اصفهان در مناطق غرب و شمال‌غرب کشور به شهادت رسیده‌اند.

وی در پایان مناطق کردستان و غرب کشور را با ‌عنوان “سرزمین مجاهدت‌های خاموش”توصیف و ابراز امیدواری کرد که اینگونه برنامه های فرهنگی بتواند جوانان ما را پیش از پیش با مجاهدت رزمندگان و شهیدان سرافراز انقلاب آگاه نماید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

عکس روز