کد خبر : 19125 ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۸:۴۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمالی‌نژاد: مهمانان خارجی جشنواره کودک مبلغان گردشگری هستند/ ساخت ۴۰ فیلم کوتاه در اصفهان

شهردار اصفهان حضور مهمانان خارجی در جشنواره فیلم کودک را ظرفیت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های شهر تاریخی اصفهان به هنرمندان و فرهیختگان عرصه سینمای بین‌الملل دانست و گفت: مهمانان خارجی مبلغان خوبی برای جذب گردشگری خارجی هستند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ،  مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به برگزاری سی‌امین دوره از جشنواره کودک در اصفهان و بازگشت مجدد این جشنواره به اصفهان  اظهار داشت: این دوره از جشنواره با شکوه و ابهت ویژه‌تری به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود و تفاوت این دوره از جشنواره با دوره‌های گذشته استفاده حداکثری از هنرمندان اصفهان و درگیری همه شهروندان با این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه در سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نمایندگان بسیاری از کشورهای خارجی به اصفهان خواهند آمد افزود: ۸۸ میهمان از ۴۴ کشور در این رویداد فرهنگی هنری شرکت می کنند، ۳۰ داور از کشورهای مختلف هستند که ۶ نفر از آنها اصفهانی هستند، در سطح ملی نیز ۶۶ داور در سطح ملی حضور دارند که همگی اصفهانی هستند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهر اصفهان یک شهر امن محسوب می شود، اضافه کرد: در این دوره از جشنواره فیلمسازان و میهمانان خارجی از جمله از کشورهای آلمان، لهستان، روسیه، لیبی، چک، کانادا، فرانسه، سوییس، بلژیک، امارات و انگلستان در شهرمان حضور خواهند یافت.

وی حضور مهمانان خارجی را ظرفیت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های شهر تاریخی اصفهان به هنرمندان و فرهیختگان عرصه سینمای بین‌الملل دانست و تصریح کرد: این افراد می‌توانند مبلغان خوبی برای جذب گردشگران خارجی برای شهر اصفهان باشند.

جمالی‌نژاد جشنواره سی‌ام فیلم کودک و نوجوان را  کیفی‌ترین جشنواره در بین ادوار گذشته اعلام کرد و افزود: از آنجایی که اصفهان شهر دوستدار کودک از سوی سازمان یونسکو نام گرفته است، بلیط‌های این جشنواره برای دانش آموزان به صورت رایگان و نیم بها خواهد بود.

وی درباره حمایت از تولید در این دوره از جشنواره کودک اضافه کرد: نخستین بار در حاشیه جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، ۴۰ فیلم کوتاه با موضوع کودک و نوجوان کلید می‌خورد.

ارسال دیدگاه

عکس روز