کد خبر : 17917 ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۶:۲۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضور بیش از ۷۶ هزار رأی اولی در انتخابات در استان اصفهان

استاندار اصفهان گفت: بیش از ۷۶ هزار رأی اولی در استان اصفهان امسال پای صندوق‌های رأی می‌روندکه با شرکت در انتخابات، اولین تجربه رسمی خود را در مشارکت اجتماعی و سیاسی به ثمر می‌نشانند و بلوغ خود را به جامعه نشان می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، رسول زرگر پور پیش ازظهر امروز در همایش دختران رأی اولی اظهار کرد: این انقلاب و نظام الهی با فداکاری و از جان گذشتگی و خون هزاران شهید بنیان نهاده شده و در جهان بی‌بدیل و بی‌نظیر شده است.

وی افزود: دختران رأی اولی جوانه‌های درخت انقلاب هستند که شکفته‌اند تا عدالت را در جامعه گسترش دهند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: انقلاب اسلامی همواره متکی به رأی مردم بوده و برای رسیدن به شایسته‌سالاری به نظر مردم مراجعه کرده است تا افراد اصلح برای اداره جامعه برگزیده شوند.

زرگر پور با اشاره به بیش از ۷۶ هزار رأی اولی در استان اصفهان امسال پای صندوق‌های رأی می‌روند، یادآور شد: آن‌ها با شرکت در انتخابات، اولین تجربه رسمی خود را در مشارکت اجتماعی و سیاسی به  ثمر می‌نشانند و بلوغ خود را به جامعه نشان می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه اصلی همه ما شرکت در انتخابات است که باید پرشور و باانگیزه و بصیرت در آن حضور یافت و برای یک انتخاب آگاهانه معیارهای درستی تعریف کرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه آثار انتخابات مربوط به همه مردم است، یادآور شد: یکی از دلایل اهمیت انتخابات این است که تأثیر آن تا سال‌ها در کشور باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: شرکت در انتخابات مهم است اما مهم‌تر از آن این است که آگاهانه در آن شرکت کنیم.

زرگر پور تصریح کرد: ۲۹ اردیبهشت روز سرنوشت‌ساز و مهمی است چرا که از یک طرف رئیس‌جمهور و مسؤول اداره کشور را انتخاب می‌کنیم که کلیه وزرا و مدیران کل کشور هم در این فرآیند انتخاب می‌شوند و از طرف دیگر اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا برای ادارات شئونات شهر در نظر گرفته می‌شوند.

استاندار اصفهان یادآور شد: اصفهان در روز انتخابات صاحب پنجمین کرسی نمایندگی مجلس را نیز انتخاب می‌کند.

وی در پایان تأکید کرد: برگزاری انتخابات همچون سال‌های قبل باید با در نظر گرفتن ۴ مشخصه امنیت و آرامش، سلامت، ابهت و شکوه چشم‌گیر و همراه با نتایج وحدت‌بخش برگزار شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز