کد خبر : 151 ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت [ ۱۲:۳۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساسان قائم مقام کانون کارآفرینی استان اصفهان شد

دومین جلسه کانون کارآفرینی استان اصفهان با حضور اعضا در تالار هیات نمایندگان اتاق اصفهان برگزار شد و در آن سید عبدالحسین ساسان، اقتصاددان به عنوان  قائم مقام کانون  کارآفرینی استان اصفهان معرفی شد. رییس کانون کارآفرینی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به مشکلات کارآفرینان در دو موضوع مالیات و تامین اجتماعی گفت: […]

دومین جلسه کانون کارآفرینی استان اصفهان با حضور اعضا در تالار هیات نمایندگان اتاق اصفهان برگزار شد و در آن سید عبدالحسین ساسان، اقتصاددان به عنوان  قائم مقام کانون  کارآفرینی استان اصفهان معرفی شد.
رییس کانون کارآفرینی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به مشکلات کارآفرینان در دو موضوع مالیات و تامین اجتماعی گفت: یکی از وظایف این کانون پیگیری حل مشکلات کارآفرینان است که در این راستا با همکاری اتاق بازرگانی و اداره کل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی استان موانع پیش روی کارافرینان شناسایی و پیگیری می‌شود .
سید عبدالوهاب سهل آبادی با انتقاد از اجرایی نشدن طرح صیانت از تولید در استان اصفهان اظهار کرد: سهم استان اصفهان از این طرح ۱۸ میلیارد تومان بود که متاسفانه به تولیدکنندگان در وضعیت بحران تزریق نشد و این در حالی است که برخی از استان‌ها ۴۰ و ۱۳۰ میلیارد تومان از این محل دریافت کردند.
رییس اتاق اصفهان افزود: برخی از واحدهای تولیدی متوقف استان با تزریق چند صد میلیون می‌توانند فعال شوند و فعالیت تولیدی را از سر بگیرند و بنیاد به راحتی از بودجه‌های حمایتی دولت گذشت.
سهل آبادی خواستار معرفی اهداف تشکیل کانون کارآفرینی به فعالان اقتصادی استان شد و گفت: این کانون می‌تواند برای فعالیت‌های  اقتصادی منشا خیر و برکت باشد.
کارگروه ویژه مدیریت  واحدهای در حال ورشکسته استان  تشکیل شود
یک عضو کانون کارافرینی استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار تشکیل کارگروهی از فعالان اقتصادی جهت اداره واحدهای در حال ورشکستگی شد و گفت: برای نجات کارآفرینان از ورشکستگی این کارگروه می‌تواند اداره بنگاه اقتصادی را بر عهده بگیرد و با همکاری سازمان‌های دولتی و قضایی می‌توان فعالیت اقتصادی آنان را احیا کرد.
مسعود صرامی خواستار استفاده از تجربه کشورهای توسعه یافته در نحوه حمایت از کارآفرینانش شد و افزود: در دوران رکود سخت اقتصادی آمریکا همواره دولت این کشور  از کارآفرینان حمایت کرد تا آنان بتوانند بازیابی شوند و دوباره به اقتصاد کشور کمک کنند.
وی اضافه کرد: زمانی که برای یک کارآفرین مشکلی پیش می‌آید همه کارآفرینان به ویژه تشکل‌های اقتصادی باید بسیج شوند و از وی حمایت کنند تا دوباره به فعالیتش ادامه دهد.
دانشگاه‌ها و رسانه‌ها در تبیین کلمه کارآفرین همت کنند
سید عبدالحسین ساسان، قائم مقام  کانون کارآفرینی استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار تعریف دقیقی از واژه Entrepreneur شد و گفت: این واژه در فارسی به خوبی ترجمه نشده است و معنای کارآفرین مفهوم اصلی این کلمه را منتقل نمی‌کند.
ساسان تاکید کرد: شخصیت کارآفرین بسیار پیچیده‌تر از آن است که هدفش تنها سود باشد بلکه شخصیتی است که به جامعه سود می‌رساند و مشکلات جامعه را با نگاه جدیدی برطرف می‌کند.
این اقتصاد دان خواستار تشکیل گروه ویژه برای پیگیری مسایل و مشکلات کارآفرینان  در استان شد و گفت: مسوولان دولتی و بخش خصوصی باید نسبت به مشکلات کارآفرینان بی تفاوت نباشند.
وی کارآفرین را برابر یک ملت دانست و گفت: موفقیت هر کشور در عرصه اقتصادی و اجتماعی به داشتن کارافرینان بزرگ و توانمند است.
کارآفرینان استانداردهای جامعه را افزایش  می‌دهند
هم‌چنین محسن رنانی، استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با تشریح نقش کارآفرین در جامعه و  تقسیم بندی شغل افراد یک جامعه به پخته خوار، کارمند، مدیر استاندارد، مدیر فرصت جو، کارآفرین و پر ریسک گفت: هر یک از افراد جامعه در یکی از بخش‌های شغلی فوق مشغول فعالیت‌اند و در هر یک میزان انگیزه، منفعت، کنترل، خلاقیت، ریسک پذیری و صبوری متفاوت است.
 وی چالش اصلی نظام اداری کشور را وجود مدیران استاندارد شده دانست و گفت: این مدیران فقط مطیع اوامر بالادست و بر اساس قانون و مقررات اداری فعالیت می‌کنند و خلاقیت و ریسک پذیری برای توسعه سازمان و ذینفعان خود ندارند.
وی اضافه کرد: کارآفرین افق بلند مدت را می‌بیند و دغدغه اصلی وی کسب سود نیست بلکه ایجاد و حفظ اشتغال و معرفی توانمندی‌هایش است.
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان تصریح کرد: کارافرین مخرب وضع موجود است و استاندارد را تخریب و استاندارد جدید تعریف می‌کند.
وی کارآفرین را یک سرمایه نمادین برای هر جامعه دانست و گفت: تخریب هر کارآفرین واقعه تلخ برای هر جامعه است و این کانون باید تلاش کند که از کارآفرین ناموفق اعاده حیثیت کند.
رنانی خواستار بازدید اعضای کانون از کارافرینانی که در زندان به سر می‌برند شد و گفت: تجلیل از کارافرینان در هر شرایطی می‌تواند آنان را به حضور مجدد در فعالیت‌های اقتصادی مصمم‌تر سازد.
وی خواستار تشکیل هسته اندیشه یا اتاق فکر برای کانون کارآفرینی شد و گفت: این هسته فکری برای برندسازی کانون و کارآفرینان در جامعه بایستی راهکارهایی ارایه کند .

ارسال دیدگاه

عکس روز